Plantare trandafiri

MASCHA

Active Member
Poate patentez si eu o metoda de a planta trandafiri inainte de Craciun :rofl:
Azi am plantat in gradina trandafirii de la Lottum !...Pana acum i-am tinut in beci in nisip si cum de vreo doua zile temperatura este pe plus am hotarit sa-mi asum riscu si sa-i plantez in gradina.Partea buna este ca solul sub zapada nu era inghetat,dar totusi nu este normal sa plantezi trandafiri in asemenea conditii :x
O sa vad la primavara rezultatul ;-)
 

R@MONA

Active Member
Si eu am reusit sa-i plantez ieri..........dar tare stau cu frica!!!!Nu am putut sa-i musuroiesc bine. Azi a inceput sa ploua un pic, ma bucur totusi ca nu a inghetat pamantul azi noapte.Daca se vor prinde, ii declar cei mai iubiti dintre trandafiri.
 

R@MONA

Active Member
nick1971 a spus:
:clap: :rugaciune: ne rugam ptr tine si ptr noi toti :D
Sa ne ajute Doamne, Doamne! La cat suflet am pus toate si cat de asteptati au fost.......meritam !
Eu i-am tinut in apa de joi seara pana luni dimineata :rofl: .
 

dorina

New Member
TRANDAFIRII MEI

AS DORI UN SFAT IN LEGATURA CU PLANTAREA TRANDAFIRILOR
IN URMA CU 3 SAPTAMINI AM PLANTAT CITIVA TRANDAFIRI ALTOITI CU RADACINA,DUPA CARE AM FACUT UN MUSUROI DE PAMINT DEASUPRA FIECARUIA ,ACOPERINDU-I TOTAL.PESTE TOT RONDUL DE FLORI AM PUS UN COVOR DE FRUNZE USCATE,DEOARECE AM INTERCALAT SI BULBI DE LALELE PRINTRE TRANDAFIRI.
AS VREA SA STIU DACA E OK CE AM FACUT SA POT ASTEPTA REZULTATE LA PRIMAVARA
MULTUMESC
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Re: TRANDAFIRII MEI

Bine ai venit Dorina. Te rugam sa nu folosesti majuscule in posturi - e ca si cum ai tipa la noi.

In al doilea rand, poti sa creezi noi topicuri atunci cand nu s-a discutat deja despre problema pe care vrei s-o semnalezi.

Crezi ca poti sa corectezi aceste aspecte?
 

geodezia

Well-Known Member
Re: TRANDAFIRII MEI

bun venit Dorina
cred ca este ok deoarece si eu am lalele si narcise prin rose .. o sa te cam intepe rosele daca vrei sa scoti bulbi in iulie august dar in rest e ok vei avea floricele
 
Sus