Plant Shop

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

vuk

Member
Ah , ok , multumesc

Eu am vazut la cineva salvie cu frunzele mov inchis , din soiul acela veti avea ?
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Apropos pt toata lumea, care e e emailul lui Levi ? Am trimi MP pe egradini si inca nu a raspuns....

PT levviking: am trimis MP pe egradini pt plantele care le-as dori, va rog contactati-ma.
 

anette_b

Member
levviking a spus:
anette_b a spus:
claude , ma ofer eu. cu atentionarea ca nu am facut in viatza mea un colet . daca ajung tocanita trimit eu altele.... :)

dl levi , daca mai veniti in bucuresti , ma inscriu si eu de acum cu aquilegia , coreopsis , lupin , astilbe , lavanda , monarda . multumesc !
Încă nu ştiu când vom veni la Bucureşti, sau dacă voi mai veni anul acesta.
La noi este iarnă de o lună, momentan este vreo 50cm de zăpadă, ar trebui să veniţi dumneavoastră la mine, să vă daţi cu schiurile, sau cu sania.
mie imi pare tare rau daca nu puteti veni. voi comanda flori la dvs oricum. doar cu livrarea ar fi tare complicat ... :? le trimiteti prin posta ?

o rugaminte am la dvs : am cumparat un hibiscus in vara de la dvs si ii merge tare bine. si vroiam sa va intreb ce substrat are hibi de la dvs , ca as vrea sa pun si la altii. e ceva usor si afanat , par bucatele de scoarta , chipsuri... :oops:
multumesc mult !

ps : am aflat de ce pierdea hibi bobocii , nu cred ca e trips , am gresit. sunt niste banali paduchi verzi , afide. i-am storcit si am spalat varfurile plantelor ). cand fac rost de un insecticid ii rezolv. e posibil ca unele plante sa aiba si paianjen rosu...
 

levviking

Member
Pt. dl. vuk, salvia officinalis purpurea are frunzele purpurii, dar se coloreaza in purpuriu doar in primavara si toamna cand temperaturile de afara sunt scazute.

Pt. d. ghia_don, da sunt valabile reducerile, dar cu un mesaj scurt la lansarea comenzii, ca sa nu uit pe cineva.

Pt dna anette_b, inca nu stiu ce va fi in primavara, dar la pretul actual al motorinei, ma mai gandesc.
La fiecare planta difera putin compozitia solului, in functie de specie, in supermarketuri nu stiu daca gasiti pamant asemanator, este scump si de obicei la cantitate mare de 250 L, eu nu am vazut decat la Baumax. Se numeste substrat de cultura, si este compusa din turba de diferite tipuri cu adaosuri speciale.
Mai ieftin gasiti aici: hortigala.ro, sunt din Sfantu-Gheorghe, dar poate va livreaza.

Pt. dna gabiuta Nu stiu daca voi veni, poate mai rar, nu saptamanal.

Pt. dna Ionutza, deocamdata nu avem, poate pe viitor.
 

vuk

Member
levviking a spus:
Pt. dl. vuk, salvia officinalis purpurea are frunzele purpurii, dar se coloreaza in purpuriu doar in primavara si toamna cand temperaturile de afara sunt scazute.
Ahhh , n-am stiut

Va multumesc pentru raspuns :D
 

levviking

Member
Catalogul cu plantele perene 2012 primavara-vara. Sunt multe plante care vor fi disponibile numai din luna mai.
Am pus acelasi catalog in doua variante, una de calitate si una cu rezolutia scazuta, pt cei ce au conexiune mai slaba la internet.

Rezolutie mare ~ 30 Mb:
http://www.plant-shop.ro/katalogus/Pere ... .ro-HQ.pdf
Rezolutie mica ~ 3 Mb:
http://www.plant-shop.ro/katalogus/Pere ... .ro-LQ.pdf

Oferta de pret va fi actualizata curand, la fel si restul de plante, condimente, fructe, etc....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus