Plant Shop

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

bebe Iris

Active Member
Am primit eu plante turtite prin curier, dar niciodata n-am primit colet turtit prin Posta Romana :wink:
Si eu prefer Posta Romana...cand e pretul mare la transport lumea nu mai comanda plantute.
 

alfa

Active Member
Eu nu am avut experiente proaste nici cu curierii. Cred ca Fan Curier are mai multe masini si ajunge mai repede in orice localitate decat Otto... de ei nici nu am auzit pana acum :?

Prin posta e la fel de bine, nu ajung asa repede plantutele, dar calatoresc bine totusi.

Dar am o mica nelamurire..... eu de fiecare data cand livrarea se face prin curier, dau drept adresa de livrare pe cea de la servici.... pentru ca peste zi nu sunt acasa. Daca se trimite coletul prin posta atunci as vrea la adresa de acasa.....
Banuiesc ca mai sunt si alte persoane in aceeasi situatie.... eu nu as vrea sa-mi vina cumva coletul la oficiul postal de care apartine firma unde lucrez.... acum ce trebuie sa fac?
 

levviking

Member
alfa a spus:
Eu nu am avut experiente proaste nici cu curierii. Cred ca Fan Curier are mai multe masini si ajunge mai repede in orice localitate decat Otto... de ei nici nu am auzit pana acum :?

Prin posta e la fel de bine, nu ajung asa repede plantutele, dar calatoresc bine totusi.

Dar am o mica nelamurire..... eu de fiecare data cand livrarea se face prin curier, dau drept adresa de livrare pe cea de la servici.... pentru ca peste zi nu sunt acasa. Daca se trimite coletul prin posta atunci as vrea la adresa de acasa.....
Banuiesc ca mai sunt si alte persoane in aceeasi situatie.... eu nu as vrea sa-mi vina cumva coletul la oficiul postal de care apartine firma unde lucrez.... acum ce trebuie sa fac?
La finalizarea comenzii, există o opţiune unde se poate schimba adresa de livrare. Puteţi să comandaţi din Bucureşti cu livrarea în Constanţa de exemplu, asta dacă doriţi să faceţi o surpriză cuiva.
Iar în curând va fi disponibilă şi plata on-line.
 

alfa

Active Member
Nu m-ati inteles..... Eu am lansat comanda mai demult, iar acum nu mai inteleg unde mi se livra :?
 

taia

Active Member
Eu prefer Fan Curier.Ma cunosc,inainte de a veni ma suna, am primit foarte multe plante prin ei si niciodata nu m-au dezamagit.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Levi nu stiu daca te am rugat , ai cumva o poza de detaliu la fuchsia in pack de 1 , sa vad cam cat de mare e planta :wink:
 

levviking

Member
alfa a spus:
Nu m-ati inteles..... Eu am lansat comanda mai demult, iar acum nu mai inteleg unde mi se livra :?
Vă contactăm înainte cu câteva zile de a livra plantele, iar atunci vom stabilii toate detaliile.
Noi nu livrăm aşa anapoda când ne trece prin cap, noi sunăm înainte, sau dacă sunt mai multe plante indisponibile pt moment, dar vor fi disponibile peste 2 săptămâni, trimitem un mail cu propuneri de amânare pt o anumită perioadă sau livrare în 2 tranşe.
 

levviking

Member
taia a spus:
Eu prefer Fan Curier.Ma cunosc,inainte de a veni ma suna, am primit foarte multe plante prin ei si niciodata nu m-au dezamagit.
Şi eu prefer orice curier în locul poştei române, dar la orice curier există angajaţi, care au sărit peste cei 7 ani de acasă... :rofl: :rofl: :rofl:
 

taia

Active Member
levviking a spus:
taia a spus:
Eu prefer Fan Curier.Ma cunosc,inainte de a veni ma suna, am primit foarte multe plante prin ei si niciodata nu m-au dezamagit.
Şi eu prefer orice curier în locul poştei române, dar la orice curier există angajaţi, care au sărit peste cei 7 ani de acasă... :rofl: :rofl: :rofl:
Uite ca pana acum nu am avut de-a face cu din acestia,si sper sa am acest noroc si de acum inainte. :)
 

levviking

Member
Sâmbătă 19 martie, vom fi prezenţi la târg în Bucureşti.
Dacă doreşte cineva plante, să trimită o listă, până cel târziu sâmbătă dimineaţă ora 6,00.
Weekend plăcut. :)
 

happy

Well-Known Member
M-am iutat ca curca-n craci.Scuzele mele,dar am ajuns sa am alergie la preturi mari :eek:f: Da sunt preturi accptabile ,pacat ca nu stau in Bucuresti! :(
 

tranda09

Member
Da, asa este.Pretul de 2,5,7 ron este pt o sg plana, pentru 10 plante sunt preturile din coloana urmatoare, care sunt mult mai mici.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus