Plant Shop

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

elipopa

Active Member
sa vezi acum avalansa de mesaje! o sa se blocheze forumul!!! :wink:
spor in tot ce realizati si doresc sa vina cat mai repede primavara sa ne putem apuca de plantat si semanat!!!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Poatrea asta nu se pune,nu? :wink: Dar ce dragut din partea voastra sa faceti asa ceva......... :petrecere: Multumim.!!!
 

tranda09

Member
Eu apreciez modul de comunicare cu domnul, rapid si eficient. Asa, toata lumea este multumita.Astept cu placere celelalte oferte de plante.
 

levviking

Member
Mă bucură aprecierile tuturor, dar eu sunt grădinar, şi m-aş bucura să mi se aprecieze(critice) plantele şi florile, dar din păcate primăvara se lasă aşteptată.
Nici nu-mi aduc aminte când a fost ultima dată, de 1 martie -12 C noaptea şi -6 C la amiază. A înnebunit vremea sau doar eu sunt nerăbdător :? .
Oricum, până vine primăvara, dacă cineva are timp şi răbdare să verifice lista de plante şi de preţ de pe site, rog frumos să -mi comunice neconcordanţele sau greşelile pe care le observă. Orice observaţie bună, va fi recompensată prin plante cadou.
:) :idea: :wink:
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Deci eu ca revin cu obs. ca daca dau pe link poze nu pot inchide poza sa revin pe pagina mama ... :evil:
 

levviking

Member
danero2004 a spus:
Deci eu ca revin cu obs. ca daca dau pe link poze nu pot inchide poza sa revin pe pagina mama ... :evil:
Vă rog să-mi daţi detalii cu privire la browser, dacă aveţi instalat java, etc. :?:
Mai are cineva probleme cu vizionarea site-ului :?:
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
IE8 ..Latest Java...Latest Flash player.

Doar daca apas pe cele patru butoane mari ma scoate din pagina si uneori cu refresh la aceasi pagina
 

lili

Member
Dl Levviking, doresc sa va adresez o intrebare . In penultima poza din albumul dumneavoastra, la pag.10 (vedere de ansamblu), se vede o feriga de gradina. As dori sa aflu ce varietate este, daca aveti de vanzare si la ce pret ?
Multumesc .
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Eu am intrat pe site sa fac o comanda, dar am o problema...unele plante prezente in catalogul postat pe forum nu apoar pe site. Ca exemplu, lavanda apare fara varietatile prezente in catalog, "Elegance Ice", Elegance Sky", etc. De asemenea, lipseste Primula denticulata si altele. Presupun ca motivul e faptul ca nu sunt disponibile imediat. Intrebarea e: pot sa comand ce este disponibil momentan si sa rezerv celelalte plante care ma intereseaza?
De asemenea, la efectuarea comenzii exista optiunea de a amana putin livrarea, dat fiind faptul ca eu momentan lipsesc din tara, urmand a reveni in Ro la inceputul lunii aprilie?
 

levviking

Member
lili a spus:
Dl Levviking, doresc sa va adresez o intrebare . In penultima poza din albumul dumneavoastra, la pag.10 (vedere de ansamblu), se vede o feriga de gradina. As dori sa aflu ce varietate este, daca aveti de vanzare si la ce pret ?
Multumesc .
Este Matteuccia struthiopteris, denumirea populară "feriga struţ europeană",
are frunzele în formă de pâlnie, înălţimea între 80-120 cm, lăţime 70-100 cm, îi place la umbră, semiumbră şi locurile mai umede.
Dacă se simte bine, se înmulţeşte rapid. Iarna se retrage complet, iar primăvara prin luna aprilie încep să-i crească frunzele, care sunt foarte decorative primăvara, au o culoare verde deschis, iar mai târziu spre vară, devin verde închis.
Se poate folosi foarte bine pt buchete, aranjamente din flori tăiate, etc.
 

levviking

Member
victoria a spus:
La majoritatea produselor afisate in sectiunea Produse noi, apare stoc epuizat.Deja??? :?
A trebuit să limitez opţiunea care permitea comenzi din plantele respective, din cauza comenzilor, deoarece aceste plante vor fi disponibile doar din luna aprilie sau mai.
Dumneavoastră dacă aţi da o comandă dintr-o plantă care apare "în stoc", şi la descriere(şi în realitate) apare "va fi disponibilă după 1 aprilie", ce aţi zice despre noi? Firmă neserioasă?
Momentan lucrăm la o opţiune, care să permită comenzi şi pt produsele care nu se află în stoc, dar vor fi disponibile peste 1 lună sau 2.
Un fel de whislist, sau listă de plante dorite. Această opţiune se poate administra doar dacă sunteţi logat pe site, şi o puteţi modifica oricând.
 

levviking

Member
claude a spus:
Eu am intrat pe site sa fac o comanda, dar am o problema...unele plante prezente in catalogul postat pe forum nu apoar pe site. Ca exemplu, lavanda apare fara varietatile prezente in catalog, "Elegance Ice", Elegance Sky", etc. De asemenea, lipseste Primula denticulata si altele. Presupun ca motivul e faptul ca nu sunt disponibile imediat. Intrebarea e: pot sa comand ce este disponibil momentan si sa rezerv celelalte plante care ma intereseaza?
De asemenea, la efectuarea comenzii exista optiunea de a amana putin livrarea, dat fiind faptul ca eu momentan lipsesc din tara, urmand a reveni in Ro la inceputul lunii aprilie?
Puteţi să ne trimiteţi un mail la info@plant-shop.ro , cu lista de plante dorită de dumneavoastră, dar vă rog insistent, să verificaţi în noua listă de preţuri, ultima rubrică, data de la care va fi disponibilă fiecare plantă.
Deasemenea pt orice livrare, noi vă contactăm în prealabil cu câteva zile înainte de a trimite un colet, pt a stabili detaliile.
Iar în momentul lansării unei comenzi, aveţi posibilitatea să lăsaţi un mesaj în care puteţi specifica orice, inclusiv data de livrare dorită de dumneavoastră.
 

levviking

Member
S-a rezolvat cu plantele dorite, acum aveţi posibilitatea să adăugaţi orice produs într-o listă whislist(ştie cineva în română cum ar trebui tradus?), această listă o puteţi modifica oricând, iar în momentul în care un produs devine disponibil, se poate adăuga în coşul de cumpărături, direct din whislist.
 

bebe Iris

Active Member
:D poate ar fi bine sa numiti rubrica: Rezervari plante (pentru perioada cand vor fi disponibile), traducerea directa, Lista cu dorinte, nu cred ca explica faptul ca plantutele sunt rezervate si urmeaza sa fie expediate imediat ce devin disponibile. :D
 

victoria

Active Member
levviking a spus:
victoria a spus:
La majoritatea produselor afisate in sectiunea Produse noi, apare stoc epuizat.Deja??? :?
A trebuit să limitez opţiunea care permitea comenzi din plantele respective, din cauza comenzilor, deoarece aceste plante vor fi disponibile doar din luna aprilie sau mai.
Dumneavoastră dacă aţi da o comandă dintr-o plantă care apare "în stoc", şi la descriere(şi în realitate) apare "va fi disponibilă după 1 aprilie", ce aţi zice despre noi? Firmă neserioasă?
Momentan lucrăm la o opţiune, care să permită comenzi şi pt produsele care nu se află în stoc, dar vor fi disponibile peste 1 lună sau 2.
Un fel de whislist, sau listă de plante dorite. Această opţiune se poate administra doar dacă sunteţi logat pe site, şi o puteţi modifica oricând.
am inteles.Multumesc frumos.E mai bine asa desigur.Dar mai bine ar scrie,in loc de indisponibil, disponibil din luna x :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus