Plant-shop.ro 2012

jkati

Member
M-ar interesa cam cat demari sunt plantele la livrare.Vreau sa fac comanda de fuchsii si tare as vrea sa stiu.
 

Roxana Peled

Active Member
jkati a spus:
M-ar interesa cam cat demari sunt plantele la livrare.Vreau sa fac comanda de fuchsii si tare as vrea sa stiu.
Sunt medii si frumoase :D , cam 10-15 cm si de regula cat de cat stufoase, adica nu un batz.
Ale mele anul trecut au venit jumatate inflorite si au crescut si inflorit foarte bine pana la sfarsitul sezonului. Si in iarna au crescut destul de mult. Ba au si inflorit saracele in iarna, mai mult sau mai putin rahitic :) . Acum le-am tuns si le pregatesc de scosul afara in primavara.
 

leonora

Active Member
A comandat careva achilea(coada soricelului) galben si rosu si muscate mix?Sunt frumusele foc, sa nu mai zic de phlox :D .
 

bunica

Member
Leonora,pot sa te asigur ca nu o sa regreti comanda la el.
Nu am comandat coada soricelului ,nici muscate ,nici fucsii ci doar perene dar am fost foarte multumita .
Adica de plantele primite ,de modul de ambalare ,de bonusuri si de seriozitatea producatorului.
Referitor la marimea plantelor ,asta depinde . Pe unele le-am primit un pic mai mici decit ma asteptam , pe altete extrem de viguroase ,dar una peste alta ceva este sigur: Nu regreti.
 

adrianam

Well-Known Member
Am facut si eu comanda si anul trecut, iar anul acesta am prins oferta cu livrarea gratuita in februarie.
Eu am luat numai plante perene.
Cele luate anul trecut au inflorit frumos, din pacate o parte le-am pierdut din cauza secetei din vara, deci din cauza mea, ca nu am avut cum sa ajung la gradina mai des.
 

geodezia

Well-Known Member
lasa Ady ca mai comandam si anu asta :rofl: :rofl: eu am inceput deja e cam usturator transportul ..da ce sa facem
 

Roxana Peled

Active Member
leonora a spus:
A comandat careva achilea(coada soricelului) galben si rosu si muscate mix?Sunt frumusele foc, sa nu mai zic de phlox :D .
Am comandat eu anul trecut achilea exact galben si rosu :D
Aratau bine plantele dar nu mi-au inflorit pentru ca le-am comandat prea tarziu. O sa vad anul acesta ca din cate mi-am dat seama au trecut cu bine peste iarna.
 

ica

Member
leonora a spus:
A comandat careva achilea(coada soricelului) galben si rosu si muscate mix?Sunt frumusele foc, sa nu mai zic de phlox :D .
Ma gandesc ca n-ar trebui sa fie sensibile,fiindca sunt"rude" cu spontana planta -coada soricelului!!!In acest an am semanat seminte de Achilea si in 5 zile au si rasarit!!!N-am vazut cum arata mari si inforite,numai in poza. :D La ei -Plant shop-am comandat tot felul de pl. perene.Sunt tare curioasa cum vor fi si cum vor evolua!!!
 

leonora

Active Member
Azi am dat comanda, acum astept cumintica pana in aprilie,sper sa infloreasca anul acesta, mai ales achillea.Sa vada si al meu sot, coada soricelului galben si rosu in gradina,nu cea de camp alb :D .
 
Sus