Plant-shop.ro 2012

anette_b

Member
Gabiuta a spus:
Ok.E bine .Sunt plante care pot fi plantate si acum.Vorbesc cu Dl Levi si ii spun.Merci mult.Noi vb la telefon.
cu placere. eu trebuia sa comand de saptamana trecuta dar nu am avut timp.
 

kytty21

New Member
Ziua buna tuturor, eu sunt noua pe aici si noua si in ale gradinaritului...
De 3 ani m-am mutat la curte si inca de atunci ma tot chinui sa o "colorez" putin.
Am inceput haotic..Pentru ca nu stiam cum si unde sa plantez floricelele astfel incat sa am tot timpul culoare.Am mai gasit pe forumuri si site-uri tot felul de schite si planuri si aranjamente de flori perene, pe care le-am incercat.Problema era ca nu stiam de unde sa cumpar florile.La inceput le luam de pe sunphoto, dar nu ajungeau intotdeauna in conditii bune, motiv pentru care am pierdut multe dintre ele.Dintr-o comanda de 350 ron de la o doamna de pe sunphoto, care s-a dovedit a fi neserioasa, am ramas cu 4 flori.Cand mi-am promis ca nu voi mai comanda niciodata online flori, am dat de http://www.plant-shop.ro :).Nu stiu de ce, dar am fost sigura de la prima comanda ca vor mai fi si altele.Si au mai fost ... 5 :).
Chiar maine astept 3 fuchsia, capsuni si cateva soiuri de sedum.Pentru cine are dubii, Fragaria ananassa "Tarpan F1 Deep Rose", chiar are flori rosii si sunt superbe.
Este adevarat ca am pierdut cateva plantute pentru ca erau prea mici cand le-am primit, dar eu am vrut sa mi le trimita asa...Domnul Levi ma suna si imi spunea care sunt prea mici.Cu toate astea m-a rugat sa-i fac o lista cu ce am pierdut si la urmatoarea comanda mi-a trimis cateva din ele bonus:).Pana acum nu am niciun prepros.Am fost bonusata inca de la prima comanda.Felicitari pentru profesionalism si sa stiti ca de mine nu ati scapat:).
din albumul http://cristinasimileanu.sunphoto.ro/flori ,
phloxii, aubrieta,armeria, sedumul, si una din garofite sunt de pe plant-shop.
voi mai posta si alte poze cand vor inflori fuchsiile care sunt toate pline de boboci si restul florilor de pe plant-shop.
Stiu ca am scris foarte mult, dar trebuia sa-mi fac introducerea :)
 

Ela13

New Member
Re: Membru nou happy, cu primele cumparaturi facute

Am vrut sa va multumesc ca mi-ati dat curaj si am facut comanda la http://plant-shop.ro/.
D-nul Levi m-a sunat, am convenit ce facem daca plantele sunt plantute(mici), a trimis comanda, a ajuns, sunt fff :D ca au fost excelent impachetate si au ajuns perfect iar acum, cu mii de multumiri inchei... pt ca trebuie sa trec la treaba, la plantat :D
 

LadyBug

Well-Known Member
Buna seara,
Oare se mai pot comanda capsuni cu floricele rosii? Dar sa nu fie florile roz, ca roz am :p Si au cumva si capsuni galbeni, ca pe site-ul lor nu ma lamuresc deloc...
 

poxicuta

Active Member
LadyBug a spus:
Buna seara,
Oare se mai pot comanda capsuni cu floricele rosii? Dar sa nu fie florile roz, ca roz am :p Si au cumva si capsuni galbeni, ca pe site-ul lor nu ma lamuresc deloc...
am luat si eu cu flori rosii, Tarpan, nu stiu de cele albe
 

LadyBug

Well-Known Member
poxicuta, a trecut mult de cand ai cumparat de la ei? Au facut fructe? Sunt cumva si remontanti? ms

Se poate trimite oferta de capsune si flori sau alte plante care produc fructe bune de mancat pe privat, ca am impresia ca site-ul nu este actualizat complet. Multumesc.
 

poxicuta

Active Member
LadyBug a spus:
poxicuta, a trecut mult de cand ai cumparat de la ei? Au facut fructe? Sunt cumva si remontanti? ms

Se poate trimite oferta de capsune si flori sau alte plante care produc fructe bune de mancat pe privat, ca am impresia ca site-ul nu este actualizat complet. Multumesc.
acum o saptamana, este o planta mica, dar are fructe si flori
 

vuk

Member
Imi puteti va rog spune daca veti mai avea pe stoc Satureja douglasii "Indian Mint" ?

Multumesc !
 

mirela29

New Member
Si eu, si eu super multumita de plant-shop, clienta de anul trecut. Plantele sunt foarte bine ambalate, au ajuns mereu in stare perfecta, la Tm. Si fara pierderi, toate s-au acomodat. Menta aceea indiana Satureja am luat-o anul trecut dar am pierdut-o ca trebuie ferita de inghet. Eu am bagat-o in casa dar era prea cald, oricum a fost o minunatie, nu ma mai saturam sa o miros, si creste foarte repede.
 

kytty21

New Member
si eu am menta indiana tot de la dl Levi.
am primit-o prin martie la maxim 5 cm si acum este de cel putin 40 cm.este superba...Cum s-o protejez la iarna de ger dar nici sa-i fie prea cald in casa si s-o pierd cum a patit mirela29?Am o terasa inchisa unde temperatura nu scade sub 0 grade...
 
Sus