Plant-shop.ro 2012

levviking

Member

anette_b

Member
buna ziua , dle Levi !

si eu m-as bucura sa veniti si in bucuresti.
as vrea sa cumpar delphinium (cei de anul trecut au crescut si sunt tufe bogate , probabil vor inflori devreme anul asta). mai doresc Lavandula angustifolia "Lavance Purple" , monarda , aquilegia , si daca aveti , rudbeckia.

multumesc !
 

levviking

Member
E posibil ca joia asta să vin până la Otopeni.
Dacă ne putem întâlni undeva, pot să vă aduc plantele dorite.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
As vrea sa stiu, in cazul in care plata se face prin OP si nu ramburs, costul transportului este diferit sau tot 25 lei?

M-ar interesa mai multe plantute de pe site printre care aquilegia, plox, aubrieta, helenium, delphinium. La aquilegiile mix de culori, cunosteti culorile sau inca nu sunt plantele inflorite? Este cate o singura plantuta in ghiveci?

Multumesc frumos.
 

ghia_don

Active Member
Pot sa spun ca am facut o comanda saptamina trecuta..asa intr-o doara, crezind ca pina pe la jumatea lui mai, numai bine primesc plantutele..Nu pot sa va spun ca dupa doua zile suna curierul la poarta si-mi aduce coletul :eek:
Plantele perfecte sint deja plantate la locul lor :)
Multumesc domnule Levvi!! :D
 

anette_b

Member
levviking a spus:
E posibil ca joia asta să vin până la Otopeni.
Dacă ne putem întâlni undeva, pot să vă aduc plantele dorite.
ok. e bine asa dar sa fixam o ora inainte de ora 14 (daca aveti cum). la ora 16 trebuie sa ajung la dentist si fac de la otopeni mai mult de o ora.

multumesc !
 

nick1971

Active Member
Levy, daca nu ajungi joi, poti trimite si la mine tot prin curier, dar cel tarziu joi sa pot planta vineri :D
 

levviking

Member
Caramell a spus:
As vrea sa stiu, in cazul in care plata se face prin OP si nu ramburs, costul transportului este diferit sau tot 25 lei?

M-ar interesa mai multe plantute de pe site printre care aquilegia, plox, aubrieta, helenium, delphinium. La aquilegiile mix de culori, cunosteti culorile sau inca nu sunt plantele inflorite? Este cate o singura plantuta in ghiveci?

Multumesc frumos.
Încă nu am avut cereri de plată prin OP.
Sincer pe mine nu mă avantajează deloc, deoarece banca ne ia comision la fel de mare ca și curierul.
Și sincer acea taxă de 25 de lei nu acoperă cheltuielile de expediere/colet, decât cele sub 4kg, care conțin 6-8 plante. Restul plătesc eu.
Aquilegia sunt înflorite, am mai multe soiuri și culori.
Phlox subulata sunt 7 culori, sunt pe cale de înflorire.
Aubrieta sunt înflorite.
Helenium am doar Helena Red Shades și hoopesii, nu sunt înflorite.
Delphinium sunt cam micuțe ce mai am, sunt amestec de culori, o să am și pe culori din luna mai. Acestea vor înflori anul acesta.
La fiecare ghiveci sunt mai multe plante, dar de obicei sunt aceeași culoare.
 

levviking

Member
ghia_don a spus:
Pot sa spun ca am facut o comanda saptamina trecuta..asa intr-o doara, crezind ca pina pe la jumatea lui mai, numai bine primesc plantutele..Nu pot sa va spun ca dupa doua zile suna curierul la poarta si-mi aduce coletul :eek:
Plantele perfecte sint deja plantate la locul lor :)
Multumesc domnule Levvi!! :D
Mă bucur că au ajuns cu bine plantele și sunteți mulțumită de plante.
Eu trimit o înștiințare pe mail după expedierea coletului.
Să vă bucurați de ele și să ne puneți poze, mai ales cu Hibiscus moscheutos.
 

levviking

Member
anette_b a spus:
levviking a spus:
E posibil ca joia asta să vin până la Otopeni.
Dacă ne putem întâlni undeva, pot să vă aduc plantele dorite.
ok. e bine asa dar sa fixam o ora inainte de ora 14 (daca aveti cum). la ora 16 trebuie sa ajung la dentist si fac de la otopeni mai mult de o ora.

multumesc !
Bine, eu teoretic ar trebui să ajung mai devreme, dar pt siguranță trimiteți-mi nr de telefon pe privat sau pe mail.
 

levviking

Member
danero2004 a spus:
transportul e cat scrie pe site sau este unul si pentru posta romana >?
Taxa de transport este una fixă, de 25 de lei indiferent de curier sau de nr plantelor comandate, până la valoarea plantelor de 500 de lei, peste această valoare transportul este gratuit.
Am avut deja câteva livrări în localitatea Dumneavoastră, dacă v-ați asocia mai multe persoane, scăpați de taxa de transport.
 

levviking

Member
Re: levy

geodezia a spus:
si eu am primit plantutele . frumoase ca de obicei .. Multumesc d-l Levy
Vă mulțumesc și eu.
Să vă crească mari și frumoase.
Dacă aveți dimensiuni record la hibiscus să ne trimiteți poze.
 
Sus