Plant-shop.ro 2012

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
levviking a spus:
Caramell a spus:
As vrea sa stiu, in cazul in care plata se face prin OP si nu ramburs, costul transportului este diferit sau tot 25 lei?

M-ar interesa mai multe plantute de pe site printre care aquilegia, plox, aubrieta, helenium, delphinium. La aquilegiile mix de culori, cunosteti culorile sau inca nu sunt plantele inflorite? Este cate o singura plantuta in ghiveci?

Multumesc frumos.
Încã nu am avut cereri de platã prin OP.
Sincer pe mine nu mã avantajeazã deloc, deoarece banca ne ia comision la fel de mare ca și curierul.
Și sincer acea taxã de 25 de lei nu acoperã cheltuielile de expediere/colet, decât cele sub 4kg, care conțin 6-8 plante. Restul plãtesc eu.
Aquilegia sunt înflorite, am mai multe soiuri și culori.
Phlox subulata sunt 7 culori, sunt pe cale de înflorire.
Aubrieta sunt înflorite.
Helenium am doar Helena Red Shades și hoopesii, nu sunt înflorite.
Delphinium sunt cam micuțe ce mai am, sunt amestec de culori, o sã am și pe culori din luna mai. Acestea vor înflori anul acesta.
La fiecare ghiveci sunt mai multe plante, dar de obicei sunt aceeași culoare.
Am inteles. Banuiam ca asa stau lucrurile, dar am vrut sa intreb sigur. Mie imi convenea mai mult prin OP pentru ca stau acasa cu bebe si nu dispun de bani cash sa sa-i platesc curierului. Dar vad eu cum o sa fac.
 

anette_b

Member
levviking a spus:
anette_b a spus:
levviking a spus:
E posibil ca joia asta să vin până la Otopeni.
Dacă ne putem întâlni undeva, pot să vă aduc plantele dorite.
ok. e bine asa dar sa fixam o ora inainte de ora 14 (daca aveti cum). la ora 16 trebuie sa ajung la dentist si fac de la otopeni mai mult de o ora.

multumesc !
Bine, eu teoretic ar trebui să ajung mai devreme, dar pt siguranță trimiteți-mi nr de telefon pe privat sau pe mail.
buna ziua !
asteptam un tel de la dvs ca sa stiu ce fac. eu sunt acasa , in ziua libera si trebuie sa stiu la ce ora ne vedem sau daca se contramandeaza. de la mine de acasa pana la otopeni fac aproape 2 ore.
 

levviking

Member
În curând arbuști fructiferi:
Goji Ningxia
Afin Duke
Mur fără spini Chester
Mur fără spini Lochness
Puțină răbdare.
 

poxicuta

Active Member
plant shop

levviking a spus:
În curând arbuști fructiferi:
Goji Ningxia
Afin Duke
Mur fãrã spini Chester
Mur fãrã spini Lochness
Puținã rãbdare.
Dle Levi,
as vrea si eu afin si muri, rezervati-mi cate 1 buc din fiecare
 
Domnule levi, spuneti-mi daca murul sau afinul de la dumneavoastra ar putea sa se dezvolte bine in conditiile din Dobrogea unde vara avem temperaturi ridicate si multa seceta. :?
 

fcaty

New Member
oferta

Buna ziua. Zmeur nu aveti in oferta?
Anul trecut aveati o gama de jardiniere cu autoirigare...acum in catalog nu mai sunt...sunt indisponibile momentan sau nu mai comercializati? Multumesc
 

levviking

Member
Re: plant shop

poxicuta a spus:
levviking a spus:
În curând arbuști fructiferi:
Goji Ningxia
Afin Duke
Mur fără spini Chester
Mur fără spini Lochness
Puțină răbdare.
Dle Levi,
as vrea si eu afin si muri, rezervati-mi cate 1 buc din fiecare
E devreme încă, de-abia i-am plantat.
Mai spre toamnă, oricum anul acesta nu vor face fructe.
 

levviking

Member
elena_luminita a spus:
Domnule levi, spuneti-mi daca murul sau afinul de la dumneavoastra ar putea sa se dezvolte bine in conditiile din Dobrogea unde vara avem temperaturi ridicate si multa seceta. :?
Soiurile de mur pe care îi produc, rezistă cu bine la căldură, dar au nevoie de apă multă. Fructele sunt de 2-3 ori mai mari față de murul sălbatic. Ele au probleme cu temperaturile scăzute iarna, la temperaturi de -25 grade Celsius, pot avea pierderi mari, prin înghețarea vârfurilor.
Dacă doriți să aveți o producție ridicată, aveți nevoie de udare regulată.
 

levviking

Member
Re: oferta

fcaty a spus:
Buna ziua. Zmeur nu aveti in oferta?
Anul trecut aveati o gama de jardiniere cu autoirigare...acum in catalog nu mai sunt...sunt indisponibile momentan sau nu mai comercializati? Multumesc
Deocamdată nu am zmeur.
Jardinierele acelea cu rezervor, erau marca TEKU, dar s-a scos din producție.
Mai am pe stoc doar 1 bucată de 60cm.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Am primit astazi plantele comandate la Plant Shop.
Plantele au fost ambalate cu foarte mare grija, si au ajuns in stare excelenta.


Va multumesc dle Levi! :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Se pare ca au invatat sa ambaleze, sunt tot mai profi, eu anul trecut am ramas cam dezamagita,ca in colet toate plantele erau talmes-balmes, nic una nu mai era in ghiveciul ei :| Si erau toate rasaduri...
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Atunci sunt cu atat mai mult de apreciat pentru ca incearca sa isi multumeasca clientii. Din greseli se invata.

Daca citesti numai aici pe forum cate reclamatii primesc alte firme de la noi si tot e degeaba.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Asa e, si toti cei care au primit plante anul acesta s-au declarat foarte multumiti de ce au primit, raport calitate-pret, seriozitate. Bravo lor!
 

tama

Member
si eu ce am comandat de la ei au fost super ok.
eu am mai facut comada si in toamna trecuta si au venit ambalate la fel ca acum, nu am avut nicio pierdere :wink:
intradevar, plantele au fost micute dar intr-o luna s-au dezvoltat fff bine.
am comandat multe fucsii, care erau micute iar acum au deja boboci
 

nick1971

Active Member
Caramell a spus:
Am primit astazi plantele comandate la Plant Shop.
Plantele au fost ambalate cu foarte mare grija, si au ajuns in stare excelenta.


Va multumesc dle Levi! :D
sa te bucuri de ele :D
am vazut ca ai luat mult phlox, vrei sa ma iei? :rofl:
 
Sus