Pineberry - Capsuni cu aroma de Ananas

Floria

Active Member
danero2004 a spus:
Alpine - Yellow Wonder

Arata foarte bine dar deja acum imi ploua in gura la ciocolata de langa ele. Ce ma fac eu la ora asta, de unde sa cumpar acum, ca tare as trece o capsuna alba prin ea. Dar nici capsuni nu am , asa ca ma culc cu gandul la ele. :rofl:
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
am cautat si intradevar doar seminte iarna in camp sau stratificate si eventual tufa divizata, doar ca ma cam tem , am divizat o tufa de capsuni care fac nonstop si nu prea mi a mers ideea. Nici aia nu drajonau deloc.
 

mirela06

Active Member
Interesante dar parca ma face sa merg cu gandul...mai bine niste dude albe ca barem astea mai da si ceva munca stomacului si pot manca atat de multe ...pana ...etc.,etc., etc.
Incep si eu cu glumele :D Daca nu pot rade eu prea mult macar sa o faca altii si pt. mine.
Drept sa spun sunt interesante dar...am capsunii mei si ,deocamdata, ma multumesc cu ei chit ca nu se fac niciodata albi. :D
 

happy

Well-Known Member
Floria a spus:
danero2004 a spus:
Alpine - Yellow Wonder

Arata foarte bine dar deja acum imi ploua in gura la ciocolata de langa ele. Ce ma fac eu la ora asta, de unde sa cumpar acum, ca tare as trece o capsuna alba prin ea. Dar nici capsuni nu am , asa ca ma culc cu gandul la ele. :rofl:
Poftesti cumva Floria? :rofl:
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Eu nu va mint si va zic ca imi plac foarte mult , azi am luat 3 fructe mici care le lasasem initial sa se usuce si sa se coaca semintele si le pun imediat 2 sapt la stratificat si ...Dumnezeu cu darul :rofl:
 

happy

Well-Known Member
Eventual sa pun astfel de capsuno-ananas la vecini ca in curtea mea nu mai este loc! :wink:
Am patit-o cu paulownia,in locul unde am avut pomii pe care i-am vandut au iesit o groaza de puieti.Este tare invaziv la fel ca rus typhina.Asa am ramas cu gradina mai mica! :?
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Asta nu e invaziv deloc , nu drajoneaza nici macar 0,001%

Happy , cum ramane cu migdalii :| :?
 

happy

Well-Known Member
Stai linistit ca iti trimit 2 buc cand vrei tu,la toamna sau la primavara(cred ca atunci este mai bine) :wink:
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Nu mai am bani de Litoral anul asta , mi am facut multe la gradina si a cam plecat bugetul spre "inventii" :)
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Da , dar niciuna din cele "noi" puse de mine nu egaleaza capsunile bunicii (D-zeu sa o odihneasca) nici la gust nici la rezistenta :)
 

Floria

Active Member
Eu am niste capsuni in gradina care se strica foarte repede, nici nu se coc prea bine si deja sunt duse, nici prea mari nu se fac si nu-mi plac deloc. Am luat seminte de la unele cumparate voi incerca si cu ele, sunt in cautare de ceva mai productive, rezistente si mai mari.
 
Sus