Phalaenopsis part 4

akhalteke

Member
Am observat si eu un parfum delicat la phalele galbene, atat la cea pe care am avut-o in Romania cat si la cea pe care o am aici. Bravo lor!
 

Anysa

Member

sarselia

Active Member
Moderator
Ce dragute sunt!Intr-adevar vei avea noi tije.
Sa ai bafta si sa le vezi cu multe,multe flori!
 

Anysa

Member
Aseara am visat ca o orhidee are tija noua si desi nu ma iau dupa vise azi am vazut ca asa este doar ca la alta orhidee,si in vis tija era mai mare :rofl: nu ma asteptam sa mai imi dea inca o tija. :dans: :cool:

http://anysa.sunphoto.ro/Tija_noua

PS sa nu-mi spuneti ca e radacina :nu-mi_place: ca ..... :bolnav:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Nu imi dau bine seama ce este fiindca va trebui sa mai creasca putin insa, sa stii ca s-ar putea sa fie o noua radacina.Mie parca a radacina imi seamana si nu a tija insa iti tin pumnii sa fie ce iti doresti tu.
:D :D
 

Anysa

Member
sarselia a spus:
Nu imi dau bine seama ce este fiindca va trebui sa mai creasca putin insa, sa stii ca s-ar putea sa fie o noua radacina.Mie parca a radacina imi seamana si nu a tija insa iti tin pumnii sa fie ce iti doresti tu.
:D :D
Multumesc de raspuns, totusi e prea groasa ca sa fie radacina, dar ... voi sunteti expertele eu tot ce stiu de la voi stiu. :) :rose:
 

akhalteke

Member
Tija imi pare si mie.
A mea care credeam ca da 2 tije simultan, are de fapt o tija si o radacina, am vazut acum cand au mai crescut putin, radacinile sunt mai lucioase.

Nazdravanele mele:




 

Anysa

Member
akhalteke a spus:
Tija imi pare si mie.
A mea care credeam ca da 2 tije simultan, are de fapt o tija si o radacina, am vazut acum cand au mai crescut putin, radacinile sunt mai lucioase.

Nazdravanele mele:




Superbe.. :rose: :rose: :rose: . frumoasa foc cea galbena am si eu una galbena dar nu e asa frumoasa.
 

akhalteke

Member
Cineva miroase destul de puternic la geamul meu. :) E phala grena. Incarcata de flori, mirosul ma intampina imediat ce ma apropii. Nu ma asteptam sa se simta asa de tare. :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Phala ta galbena miroase puternic?Eu, din cate imi aduc aminte ,la mine, se simtea mirosul in anumite perioade ale zilei.Parca seara si dimineata ca in rest nu ii simteam parfumul.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Wow Sini!Ce tija luuunga si alba ai tu acolo.E o splendoare!E inflorita de mult timp?
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumoasa orhideea ta, Sini, si foarte bogat inflorita pentru momentul asta al anului :)
 
Sus