Phalaenopsis part 3

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

nick1971

Active Member
chiar si cele colorate sunt un pic transparente, doar una mov inchis nu-i transparenta, dar n-am vazut sa sufere :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc! Am schimbat setarea albumului, e public pe net...habar n-am de ce nu se poate mari
 

puffy80

Member
Mada, chiar daca nu merge linkul, se vede ca sunt foarte frumoase. Mai ales cea cu grena pe margini si alba inspre centru, imi place tare mult. Edgji, si ale tale sunt deosebite. Felicitari amandurora :D
 

edgji

Member
puffy80 a spus:
Mada, chiar daca nu merge linkul, se vede ca sunt foarte frumoase. Mai ales cea cu grena pe margini si alba inspre centru, imi place tare mult. Edgji, si ale tale sunt deosebite. Felicitari amandurora :D
Multumesc....maine plec la cumparaturi :marfa:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumoasa, Dorina!

Anul asta, pentru prima oara, am pierdut doua orhidee: pe una am udat-o din greseala in ax pentru ca i s-a desprins varful de crestere si adio...mai avea si tija florala care acum se usuca, mor de oftica pe mine ca n-am fost atenta. A doua a cazut pe de pervaz, cred ca sunt vreo 5-6 m inaltime, i s-a rupt tot asa varful de crestere dar nu m-am indurat sa o arunc si a facut doi pui, unul si cu tija florala. Nenorocirea e ca am descoperit ca planta mama are o colonie de lanosi care a migrat si spre puiul cu tija florala.
Le-am despartit azi cu orice risc, in speranta ca puiul ramas teoretic neinfestat va scapa (asta doar pentru ca nu am gasit lanosi pe el la inspectie).
Tot nu m-am indurat sa arunc puiul cu lanosi si tija florala, l-am curatat eu bine cu spirt dar n-am prea mari sperante sa scape :( :( ...lanosii astia sunt pacatosi tare. Vedem daca mai infloreste daca tot i-am umblat la radacini acu, cand formeaza tija florala dar nu prea aveam de ales, trebuia sa le separ.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus