Phalaenopsis part 2

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lorena

Member
Orhidee - Lorena




Acestea sunt orhideele mele, pe cea roz inchis am cumparat-o dintr-un supermarket la reducere si nu avea nicio floare... Ma bucur ca si-a revenit :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Re: Orhidee - Lorena

Lorena a spus:



Acestea sunt orhideele mele, pe cea roz inchis am cumparat-o dintr-un supermarket la reducere si nu avea nicio floare... Ma bucur ca si-a revenit :D
Minunate Lorena!
Felicitari!
:D
 

CristianG

Well-Known Member
Daca orhideea roz ai gasit-o la reducere si a inflorit asa....No comment! Chiar ca la tine nu are mofturi.Din contra, se simte excelent.Bravo! :dans: :clap:
 

Lorena

Member
Pai da,nici eu n-am crezut ca ii va merge asa bine... Am vazut pe cea alba ca ii place foarte mult la mine de aceea m-am hotarat sa mai incerc cu una :D
 

CristianG

Well-Known Member
Lorena a spus:
Pai da,nici eu n-am crezut ca ii va merge asa bine... Am vazut pe cea alba ca ii place foarte mult la mine de aceea m-am hotarat sa mai incerc cu una :D
Bravo....Inseamna ca te descurci cu ele.Felicitari!
 

CristianG

Well-Known Member
anyny a spus:
cristian tu cu ce ne mai incanti? :)
Buna anyny! Sper sa va incant cat de curand cu pleione.Nu sunt sigur ca o sa infloreasca bulbisorul mic, insa speranta moare ultima. De asemenea, tocmai a inceput sa imi faca tija noua un phalenopsis alb de talie mare.Planta este "huge".O sa va arat curand cum arata! :)
 

Kati

Active Member
La mine se pare ca un keiki va avea tija florala :dans: La inceput nu stiam ce e, apoi azi m-am mai uitat inca odata si deja se lungise aratand a tija. Nu am aparatul acasa, dar cand il voi avea voi pune o poza sa va dati si voi cu parerea :D
Ciudat e ca mama lui nu da semne de inflorire. Trebuie sa precizez ca puiul l-am separat inca de anul trecut, caci avea deja radacini proprii.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Ce dragut Kati si ce harnicut e keiki-ul tau!
De obicei cam asa se zice ca dureaza cam 1 an pana infloresc dar depinde pana la urma si de dimensiune si de cat de bine sta la capitlul radacini, frunze ,etc.

Abia asteptam sa il vedem pe copilasul inflorit!
:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus