Phalaenopsis part 2

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Kati

Active Member
Cred ca maine sau poimaine il veti vedea :D deocamdata cu tija micuta.
Adevarul e ca nu prea cunosc "antecedentele" phalei si al copilului, fiindca i-am primit de la cineva, pe tija florala a phalei era keiki. O sa-i spun si dimensiunea, dar acum nu ma duc sa-l masor, ca e noapte deja si nu vad nimic :wink:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Nicio problema Kati.
Asteptam cu nerbdare.Ce culoare va fi?
Imi inchipui ca oricum va fi frumoasa mai ales ca va fi prima tija din viata noii Phale.Ce frumos!
:D
 

Kati

Active Member
Nu stiu, persoana de la care am primit planta spunea ca probabil e roz. Ramane o surpriza pana la urma :D
 

CristianG

Well-Known Member
anyny a spus:
super, asteptam poze.
eu nu am avut keiki niciodata :cry: ....orhideele mele acuma stagneaza :(
Lasa ca nu trebuie sa plangi...Eu ma bucur ca nu am keki pentru ca plantele nu arata bine cu alti pui cocotati pe tije.Estetic vorbind, nu arata deloc bine.Apoi unde sa plantez keiki? Spatiu nu mai am.... :mrgreen: :D
 

angela draganoiu

Active Member
:rofl: :rofl: Cristian sint convinsaca nu mai ai loc dar tot atit de convinsa sint ca vei gasi un locusor cit de mic pt un puiut de orhi......... e boala grea .........
 

CristianG

Well-Known Member
angela draganoiu a spus:
:rofl: :rofl: Cristian sint convinsaca nu mai ai loc dar tot atit de convinsa sint ca vei gasi un locusor cit de mic pt un puiut de orhi......... e boala grea .........
Poate, cine stie....Gandul ca pana creste mare....Asta ma omoara incet si sigur! Nu am rabdare sa astept sa creasca mare un keiki... :D :)
 

CristianG

Well-Known Member
Pana cresc keikii mari imbatranesc...Daca mai am si ghinionul sa moara pe drum..... :) Sa vezi atunci distractie! Nu am rabdare sa cresc puiuti! Nu sunt de mine! Mai bine cresc plante mature care cresc si mai mult.Cu cat o planta este mare cu atat florile ei sunt pe masura dimensiunii.Nu-i o regula bineinteles.... :) :wink:
 

anyny

Member
pai sa stii Cristian ca si phale a mea care e mareeeeeeee, a dat niste flori uriase, pe cand celelalte mai micute si mai timide, au dat flori mai mici, dar eu tot la fel le iubesc :oops: :)
 

CristianG

Well-Known Member
anyny a spus:
pai sa stii Cristian ca si phale a mea care e mareeeeeeee, a dat niste flori uriase, pe cand celelalte mai micute si mai timide, au dat flori mai mici, dar eu tot la fel le iubesc :oops: :)
Asa este....Indiferent de marimea florilor toate sunt superbe.Insa sa cresc keiki... Hmmm!:mrgreen: :D
 

anyny

Member
ti-am zis, eu nu am mai avut keiki, dar daca as avea, as incerca sa o cresc, ca doar ar fi puiutul meu drag :oops: :)
 

CristianG

Well-Known Member
anyny a spus:
ti-am zis, eu nu am mai avut keiki, dar daca as avea, as incerca sa o cresc, ca doar ar fi puiutul meu drag :oops: :)
Tot ce este mic este dragut, inclusiv o plantuta. Tocmai ma confrunt cu o problema...Puiul de pleione!Vezi?Nu am scapat de puiuti!! :mrgreen: :rofl:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Sigur va fi tija florala ca radacina ar fi avut o alta forma.
Super!
Abia astept sa ni-l arati inflorit.
In orice caz harnicut nevoie mare puiutul!
 

Kati

Active Member
Nuuu, in niciun caz radacina. La inceput ma gandeam la un alt keiki, dar ar fi fost culmea! Keiki peste keiki :rofl:
Bineinteles ca va voi arata puiul inflorit! :visator:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus