Phalaenopsis part 2

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

akhalteke

Member
Cred ca da.... :rofl: Daca ai stii de cand pandesc culoarea asta..., e una la parter la noi la o firma de contabilitate, atata o priveam si o admiram ca ma mir ca inca nu am deochiat-o. :rofl:
 

lelia

Well-Known Member
Sa va traiasca frumusetile si sa va bucurati de ele ! :D

Linda ,rabdare ,sigur va inflori .Cred ca sunt putin mai fitoase decat cele mov sau albe ,la mine a reanflorit abia dupa un an si a stat intre suratele ei ,care au fost mereu inflorite .
 

cris_tkp

Member
Fetelor uitati-va si voi ce am eu aici.
E prima iarna in care ma ingrijesc de plante.
Am spus ca daca vor inflori si la mine am sa mai cumpar.....asa ca, m-au ascultat si cred ca sunt puse pe treaba, Voi ce ziceti?

Astept parerile voastre.
 

diana999

Active Member
Cris, ai grija cand aerisesti. Curentzii reci pot usca bobocii. Sunt foarte sensbili :idea:
Bafta, s-o vedem inflorita :wink:
 

cris_tkp

Member
O sa am mare grija de ea....asa de mult imi doresc sa imi faca floricele.....Sunt asa de bucuroasa!!! E prima mea Orhi...... :visator: :visator: :visator:
 

ghia_don

Active Member
O ciudatenie la o tija de phale, care s-a rasucit in crestere si am crezut ca s-a blocat acolo intre frunze. Dar ea saraca , s-a chinuit o gramada de timp si pina la urma a reusit sa iasa la lumina .
Nu inteleg de ce s-a intors asa, ca doar n-a avut nici o piedica..ar fi trebuit acum sa fie ca tija din stinga, cu care e "de-o seama"si care are deja 50 cm..
 

Kati

Active Member
Si eu am patit asa cu un phalaenopsis, insa tija s-a rasucit in sus, spre frunza. Abia am putut s-o scot, tare frica mi-a fost ca o s-o rup, dar nu am avut incotro, ca nu vroia sa creasca normal nici in ruptul capului.
 

akhalteke

Member
Daca vrei poti incerca sa o prinzi cumva de betisorul de sprijin dupa ce creste suficient, sa o indrepti in sus, numai sa nu se rupa, sau daca are loc suficient sa creasca poate e mai bine sa o lasi asa, cum crezi tu...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus