Petunii "curgatoare"?

iogamac

Member
Hei, eu vreau sa incerc sa le inmultesc prin butasire. Asa am inteles ca se inmultesc. Cu seminte am incercat si mi-au iesit simple. :(
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Vai, cat sunt de frumoase petuniile voastre! :visator:
Eu deja nu mai pot rezista tentatiei de a cumpara noi petunii... :oops: Si am vazut odata una albastra curgatoare... :roll: si acum visez sa o mai gasesc.

Voi incerca si eu inmultirea petuniilor prin butasi... nu stiam ca are succes aceasta metoda :D.
Daca functioneaza poate reusim sa facem si schimburi de petunii.

Acestea sunt dragutele mele :indragostit::
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
E foarte foarte frumoasa!!!! :eek: :visator:
Cine i-ar fi putut rezista? Eu una nu, doar ca nu am vazut pe aici
 

Blitz

Active Member
Superbe petunii, Caramell! :D

Dar cum: cine ne ajuta sa ne spuna cand si cum trebuie sa ne punem pe "butasit"? Si ce facem iarna cu ele?

Gabuita, AJUTOOOOR! :oops: :oops: :oops:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Blitz, eu cred ca incerc pur si simplu de acum. Poate merge. Plantele sunt oricum destul de bogate si un lastar taiat nici nu se va observa.

Nicoleta intr-adevar se vede foarte frumos pe perete acel suport. Si ghivecelul rezista bine la vant si ploaie, nu cade de acolo.
Imi pare rau ca nu am luat decat 2, iar intre timp nu am mai gasit. Ca pereti unde sa le fi pus am destui :)
 

marirogo

Active Member
Ce petunii frumoase aveti!
Eu anul asta mi-am ocupat jardinierele cu altceva, si nu mi-am mai luat petunii.....asa ca le admir pe ale voastre!
 

Dea

Active Member
Foarte frumoase si dragutele, mirela! Nu am mai vazut petunii atat de colorate! :D
 

mirela06

Active Member
Multumesc. :)
Drept sa-ti spun nici eu pina ce mi le-a adus sotul.Denumirea este altcumva dar am pierdut hartiuta si am retinut doar ca sunt altfel de petunii, mult mai mici.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Foarte frumoase, Mirela.
Imi plac extrem de mult cele galbene.Si eu am avut acum cativa ani petunii mici i intr-adevar sunt atat de gingase.
Sa ai parte de ele!
 

mirela06

Active Member
Multumesc. As vrea sa adun seminte dar am inteles ca fac extrem de putine. Astept sa vad cum sunt si voi face ceva ”cercetari” :rofl:
 

Dea

Active Member
sa speram ca vor face seminte mirela, chiar daca unele specii de petunii sunt mai zgarcite in ale semintelor :|
ar mai fi si posibilitatea sa le poti trece peste iarna, chiar daca mie nu mi-a reusit niciodata :( , insa am inteles ca se poate.

si puiul meu de petunie curgatoare :D
 
Sus