Pepiniera Simeria: Oferta conifere si arbusti ornamentali

Nico_T

Member
Am gasit la pepiniera din Simeria o oferta buna de conifere si diversi arbusti ornamentali. Lista a ramas aceeasi ca si anul trecut, probabil cu mici modificari: http://www.icashd.ro/oferta%20primavara%202011.pdf
Problema este ca, fiind firma de stat, nu livreaza cantitati mici.
Optiuni ar fi:
1` sa se stranga mai multi doritori din aceeasi localitate si atunci "facem sa fie bine" - sa trimita ei un colet mai mare
2`daca sunt doritori pana joia viitoare as putea sa trimit eu coletele mai mici.
Daca o sa primesc mai multe informatii, o sa mai revin cu detalii. Pana atunci sunt curioasa daca exista persoane interesate de acest topic.

Pt cei din Timisoara: sapt viitoare se aduc plante in Tm in cadrul targului de flori. Pers de contact: Sorin Dosan 0766.264.608

Ma multe informatii despre pepiniera din Simeria si parcul dendrologic aveti aici:
http://www.icashd.rdslink.ro/indexr.html

Recomandare: cei care trec prin Simeria, vizitati parcul! este super mai ales in aceasta perioada :D
Aici aveti o mica indicatie: http://nicocazan.sunphoto.ro/Parcul_den ... a/68845387
 

roxanasoare

Member
Re: Pepiniera Simeria: Oferta conifere si arbusti ornamental

Am descoperit oferta lor de curand si sunt interesata de niste conifere. Am incercat sa sun la numerele de pe site dar nu raspunde nimeni. Am trimis si email, dar degeaba, niciun raspuns.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Re: Pepiniera Simeria: Oferta conifere si arbusti ornamental

topicul are 1 an acusi , poate au schimbat unele "detalii" :incapatanat:
 

roxanasoare

Member
Re: Pepiniera Simeria: Oferta conifere si arbusti ornamental

Am sunat la numarul de mai sus si un domn foarte amabil mi-a spus ca preturile de pe site sunt actualizate si ca livreaza si in tarai in a doua jumatate a lunii februarie. Oferta lor e foarte buna din ce am vazut si au o gama mare de plante, arbori etc.
 

carla

Active Member
Re: Pepiniera Simeria: Oferta conifere si arbusti ornamental

Eu nu reusesc deloc sa gasesc preturile pe site :(
Poti sa-mi dai un link?
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Re: Pepiniera Simeria: Oferta conifere si arbusti ornamental

nu se deschide pentru ca se descarca un pdf , se salveaza pe pc si apoi se deschide
 

GabyHila

Member
Re: Pepiniera Simeria: Oferta conifere si arbusti ornamental

Eu am luat de la ei o magnolie stelata de 4 metrii si 2 ienuperi. Le merge excelent si au fost ieftini.
 

roxanasoare

Member
Re: Pepiniera Simeria: Oferta conifere si arbusti ornamental

Am luat legatura cu ei si am primit niste preturi foarte ieftine pentru plante mari la ghiveci.. Bambus vesnic verde 35 lei, ilex 19 lei peste 1m, etc. Problema e ca eu am o comanda de 100 lei si doar pt atat nu transporta in bucuresti. Daca mai e cineva doritor, am putea sa ne unim. Am zis sa propun, cine stie....
 

victoria222

Active Member
Re: Pepiniera Simeria: Oferta conifere si arbusti ornamental

Roxana, arata-ne si noua oferta lor. M-ar interesa daca au dud pendul sau cires pendul..
 
Sus