Passiflora - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
A

Anonymous

Guest
IULIA a spus:
daaa, cu soarele...am indoieli.
eu am 6 passi, diferite, toate puse in acelasi loc.
toate infloresc, minus alata. deci? are la mine 2 ani si ceva, si e prinsa din butas florifer. iar nu inteleg :cry: :( :eek:
Sa-ti traiasca si sa infloreasca!Ale mele au inflorit amandoua[coeruleea si victoria]si ce nmult mi-as dori si alte culori!Schimba-i ghiveciul[unul mai mic]si pamantul[pune amestec de turba,mranita si nisip]
 

sini

Well-Known Member
Lastarelul meu de passi a avut 2 bobocei.Pe unul l-am fotografiat cand s-a deschis.Al doilea insa,a lucrat in schimbul de noapte.Dimineata,cand m-am sculat ,floricica se inchidea.Bizare flori! :(
 

miha

Member
Foarte frumoasa passiflora... :D le place afara... eu le tin in plin soare si vad ca incep sa se formeze boboci la una... abia o astept sa inceapa sa infloreasca... :wink:
 

Hariclea

Member
A mea are parte de soare cam dupa ora 14, dar a crescut ca nebuna, pe semne ca ii place!
Dar la caerulea n-am vazut nici un boboc, desi creste si ea mult... si stau in acelasi loc... :roll:
 

sorina

Active Member
I

Hop si eu cu o floricica deschisa .

Attila , uriasa ta passiflora este undeva afara ??? Imi inchipui cum arata cu flori ! Sa-ti traiasca este f. frumoasa.
 

marean

Active Member
E foarte frumoasa,Sorina,felicitari!
Cam cat este de mare,a inceput si a mea sa creasca ca o nebuna,si parca-mi fac sperante :mrgreen: ?!
 

attila

Member
Sorina
Partial
Este sub o terasa care iarna este inchis dar de primavara pana toamna tarziu este deschis de acea ziceam eu ca la toamna este in stare sa ajunga si 15metri
 

Octavia

Member
Superbe passiflorele voastre!!! :D Eu am o passiflora caerulea de vreo 2-3 ani si nu reusesc deloc sa o fac sa infloreasca.... :?
 

albela

Active Member
Asa cum m-au invatat si pe mine colegele cu mai multa experienta, mult soare, apa si ingrasaminte si vor aparea floricelele.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus