Passiflora - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

albela

Active Member
Si a mea a rezistat o iarna, dar a doua s-a dus :( . Corzile vor ingheta oricum ai proteja-o. Singura sansa e sa dea din nou din radacina. Si aceea destul de redusa daca e foarte frig. Oricum nu e nici o pierdere daca ingheata corzile, ea infloreste pe lastarii noi.
 
Gabiuta a spus:
Inca afara.Categoric :) Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea.Floricele are ceva???
este plina de bobocei...de aceea m-am bucurat ca am gasit-o la pret redus(19 ron)
am sa-i fac bineinteles si cateva poze,ca doar este una din vedetele casei
 

popescu gp

Well-Known Member
passi

Avand mai multe caerulei am sa mai incerc si anul acesta sa pastrez una in gradina;acum doua ierni am pierdut una si n u a fost o iarna prea geroasa;NU am scurtat-o si asta cred ca a influientat.Acum am de gand sa o scurtez si sa musuroiesc partea de afara ca la trandafiri.Sa vad cum va fi
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Fetelor, multumesc de atentionari, eram convinsa ca nu rezista corzile dar ma gandesc ca poate da din radacina. O s-o musuroiesc bine si oi vedea eu. Pentru siguranta una o s-o las in ghiveci, dar voi avea o problema, ca le-au iesit din ghiveci si s-au implantat in pamant, inca 20 de cm :eek: de radacini, desi ghivecele nu sunt mici!
 
claude a spus:
cris_nicol35 a spus:
claude a spus:
iudit a spus:
Fa-ti pofta,ca de le pierzi,gasim noi altele! :wink:
Pai da, si pe urma toamna le aduc la tine sa le iernezi! :) Asa ca las-o mai usor cu generozitatea, ca te trezesti cu chiriasi! :rofl:

daca-ti este mai aproape :) poti sa le aduci la mine.... :wink:
:eek: Cand voi inventa teleportarea poate! Smecherutzo! :)
:rofl:

:rofl: :rofl: :rofl: numai ganduri bune am avut...ma gandeam ca vii la moldoveni in vizita :hug:
 

popescu gp

Well-Known Member
passi

Edel felicitari pentru descoperirea siteului ;frumos dar si incomplet caci sunt o multime de passi naturale dar si multei ncrucisari(hibride) care mai de care mai frumoase.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus