Passiflora - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

nutilepadat

Active Member
Multumesc mult si ale voastre sa infloreasca la fel
Fixule draga poate asta este secretul si eu nu stiam ..........sa plec de acasa :rofl: :rofl: :rofl:
Acum nu se mai opresc din inflorit 8)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nuti, ne-ai omorat!!!! Sunt de vis!!!
Ce le faci de arata asa bine? Si cum se cheama varietatea alba de passiflora?
 

gty

Member
:eek: :eek: :eek:
nutilepadat si albela sunt superbe exemplarere voastre
ce feerie !!

albela din ultima postata nu ai si butas cu radacina ? :oops:
 

magda

Active Member
Moderator
Garantat sunbrust. E de la mine. Am trimis un lastar odata cu adeniumul anul trecut. A mea abia acum a format bobocei.
 

albela

Active Member
Crezi ca mai stiu de pe unde le am? :oops: . Am o multime si neinflorite majoritatea, asa ca le astept si eu la cotitura sa vad care si cum sunt :D . Multumesc mult pentru dragalasa asta, Magda :hug: .
 

Elektra

Member
Pentru cei care isi tin passiflora caerulea afara, in gradina(daca mai este cineva) :D , cand incepeti sa le protejati, oare sa astept pana sa scada temp la 5 grade noaptea?
Momentan a mea are doar 2 funze mai galbene la baza, in rest tot creste, desi la noi au fost si 7 grade zilele trecute.
M-am hotarat sa o tai cam la 30-40 cm si sa o musuroiesc ca pe trandafiri iar deasupra un minicort din bete de bambus acoperit cu panza de sac in cateva straturi...acelasi tratament o sa-l aplic si la camelii.
 

albela

Active Member
Nu te grabi passi caeruelea rezista pana la -15 grade. Abia prin noiembrie cred ca trebuie sa te ocupi de protejarea ei pentru iarna.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus