Passiflora - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

popescu gp

Well-Known Member
passsi

Eu scurtez plantele cand le bag la iernat;asta din lipsa de spatiu;daca sunt conditii ele pot fi mentuinute in activitate fara repaus.Cred ca atunci vor inflori mai repede si mult;nu am procedat asa din lipsa spatiului,dar cine are sa incerce
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Văd că cea din ghiveci v-a plăcut. Nici "obişnuita" :) din strat nu se lasă mai prejos. A devenit un păienjeniş stopit cu delicate flori:
.

În plus şi cealaltă s-a pus pe înflorit: .
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
La mine e inflorita:
Si mai sunt si altele inflorite dar nu am cum le poza,sunt undeva sus :
 

happy

Well-Known Member
iudit a spus:
La mine e inflorita:
Si mai sunt si altele inflorite dar nu am cum le poza,sunt undeva sus :
Iudit ale tale passi le lasi iarna afara?cum se numesc ?in album nu le dai denumirile! :D
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Nu le las iarna afara!
Am asa:Caerulea,Amethyst,Victoria,Citrina,Aurantia,Tulae,Kaiserin-Eugenie,Alata,Incense,Foetida,si inca vreo 6 la care nu le stiu numele.
 

albela

Active Member
Incep si puturoasele mele sa infloreasca. Victoria si inca una a carui denumire nu o mai stiu. Iar citrina e o harnicuta, ea infloreste deja de mai bined e o luna.
 

carmenushka

Active Member
Vai de capul meu! :eek: Nuti vrei sa ne omori? daca pun cap la cap pozele postate de tine la toate topicurile fac un album cu gradina Raiului!
 

popescu gp

Well-Known Member
Nutilepadat superbe pasii-felicitari si la cat mai multe varietati;la mine nu au inflorit toate speciile;ma gandesc ca in octombrie le bag cu boboci la iernat
 

fixpix

Active Member
BRAVO NUTI... adica scuze... nu tie, ca tu erai in concediu.
deci asta e secretul infloririi....sa pleci de acasa!
bine ca stiu... :mrgreen:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus