Passiflora - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

magda

Active Member
Moderator
Eu nu i-am facut nimic. A avut lanosi,am scapat-o de ei, i-au aparut frunze noi si a murit. S-ar putea de frig.
 

Irinaaa

New Member

Gabiuta , asta de care este ? anul trecut avea maxim 4 frunze cand am facut schimb cu muscatele la citty garden . si mi-ai mai dat 2 in acelas paharut din care una a murit si cealalta a crescut mare dar are frunze comestibile pentru pisici . frunza s-ar asemana cu planta lui iudith . sunt plante iesite din seminte .
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Gabiuta a spus:
Bai frate esti singura cu ea in viata :eek: ma si inervozezi.............
Gabiuta, si la mine a supravietuit doar ca am coafat-o f tarziu ...de fapt zilele trecute am cumparat scarite si de-abia atunci am taiat din ea.
Ce am taiat e pus la prins in pamant cu nisip - asa ca iti aduc eu lastar de auratia :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Multumesc mult Madalina.Discutam despre passiflore caci in curind le voi gasi casuta noua la toate :D

Irinaa imi cer scuze dar...............nu imi aduc aminte de loc despre ce este vorba :oops: :oops: :oops:
Nu cred ca e ceva legat de virsta ca eu sunt tinerica :) dar uite ca.......na.
Reaminteste-mi(detalii mai bine pe privat).............poate,poate....... :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu.Nu este ce spune Roxana fiindca sigur nu am avut asa ceva.Dar ......nu mai stiu ce este din pacate :(
Oricum e frumoasa.Sa-ti traiasca!
 

Irinaaa

New Member


multumesc . am descoperit ca e passiflora foetida . Gabiuta a plantat seminte anul trecut si anul acesta a inflorit , ba urmeaza si seminte .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus