Passiflora - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sorina

Active Member
Alata mea parca isi revine dar in comparatie cu celelalte specii creste Foarte incet si nu stiu daca voi vedea anul asta flori :|
 

magda

Active Member
Moderator
Azi inflorite :indragostit: Dupa imaginile de pe net nu pare a fi Anastasia asa ca poate ma ajuta cineva cu denumirea corecta :rugaciune:
 

magda

Active Member
Moderator
Este de la Popescu_gp si am primit-o sub denumirea de passiflora Anastasia, dar nu e. M-am uitat azi la 50 de pagini cu passiflore si nu am reusit sa o identific :cry:
 

Roxana

Active Member
magda a spus:
Azi inflorite :indragostit: Dupa imaginile de pe net nu pare a fi Anastasia asa ca poate ma ajuta cineva cu denumirea corecta :rugaciune:
Sunt superbe ambele si nici nu mai conteaza cum se numesc. Totusi am dat o cautare pe google si am gasit o Passiflora asemanatoare, zic eu cu a ta: Passiflora edulis.
 

magda

Active Member
Moderator
Este auranthia Iudit ? A mea a murit si fraiera de mine a aruncat-o. Zic asa pt. ca si victoria a stat moarta din martie si ieri am vazut un lastarel de 5 cm in ghiveci :dans: . Noroc ca am plantat un lastar de muscata acolo.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Da,multumesc!Nu-i chiar asa!As vrea io o gramada de plante sa-mi infloreasca!De ex.un adenium matur(care nu-l am),sau altfel de passiflore care nu le am.... :twisted:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus