Passiflora - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mediul..........mediul......este favorabil tuturor plantelor ei.De asta are asa minunatii.Umiditatea din atmosfera,temperaturile adecvate si umbra deasa a vitei de vie (pentru cele de umbra) sunt exact ceea ce face ca sa aibe asa frumuseti.Si ceea ce este mai important:dragostea ei pentru fiecare dintre ele................ :D
Asa ca Fixuletule.......aplauda ca altceva nu ai de facut :wink:
 

nutilepadat

Active Member
Stapana acestor passi este deosebita si o iubesc mult de tot florile,asta este un mare secret :wink:
Fixule pe langa aplauze ,roaga-te sa faca pui :rofl:
 

oana_oana

Member
Sunt passi de umbra si de soare?
Pe a mea o tin la soare si nu a facut nici un bobocel, dar a crescut si a facut frunze multe. Nu stiu ce specie este nici culoarea nu o stiu. :?
 

fixpix

Active Member
nutilepadat a spus:
Fixule pe langa aplauze ,roaga-te sa faca pui :rofl:
nuti...alea singure nu fac pui... ca nu-s matze!
trebuie incurajate. dar nu cred ca iudit nu stie ce trebuie facut :)
dar mie nu-mi mai trebuie pasi. am 4 feluri. pana nu le fac p-astea sa isi arate adevarata culoare... nici nu ma uit la altele...decat cu coada ochiului!
:mrgreen:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Passiflorele iubesc soarele(si pe mine,desigur! :evil: )
Ingrasamant din cand in cand si rabdare!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
fixpix.: am 4 feluri. pana nu le fac p-astea sa isi arate adevarata culoare... nici nu ma uit la altele...decat cu coada ochiului!
:mrgreen
stii de la fete nu-i asa? :evil:
 

albela

Active Member
Azi am avut o maaaare surpriza. A rasarit passiflora caerulea pusa anul trecut in gradina. Cred ca i-au priit ploile din ultima vreme. Nu ma mai asteptam la asta sub nici o forma :D .
 

albela

Active Member
E destul de marisoara si eu nu am vazut-o :eek: . Asta pentru ca nici nu m-am mai uitat la ea. Am declarat-o de mult decedata :) .
 

tranda09

Member
fixpix a spus:
nutilepadat a spus:
Fixule pe langa aplauze ,roaga-te sa faca pui :rofl:
nuti...alea singure nu fac pui... ca nu-s matze!
trebuie incurajate. dar nu cred ca iudit nu stie ce trebuie facut :)
dar mie nu-mi mai trebuie pasi. am 4 feluri. pana nu le fac p-astea sa isi arate adevarata culoare... nici nu ma uit la altele...decat cu coada ochiului!
:mrgreen:
Spune-mi te rog, le ai in gradina sau in ghiveci?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus