Passiflora - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

albela

Active Member
Se pare ca au aparut doua firisoare mici de tot langa tulpina de anul trecut a lui passi caerulea plantata in gradina.
 

Sparow

Member
La mine nimic! dar ma pregatesc sa pun alta in loc.Am 2 ghivece si vreo 7 paharele cu seminte de pasi in ele.Ceva tot o sa mearga dar astept sa vad ,daca iese din seminte nu stric ghivecele ,daca nu iese ,un ghiveci va fi plantat in gradina.
 

ena

Member
Se pare ca incense a mea nu a murit. Langa tulpina uscata a iesit din pamant un puisor! :) :dans: . Sper sa creasca cu bine!
 

albela

Active Member
Cu siguranta va creste. Asa am patit si eu anul trecut, am cumparat o caerulea aproape uscata, dar au iesit lasterei noi si a crescut ditamai planta :D .
 

ena

Member
Eu azi-noapte duceam in casa florile pe care le scosesem afara. Anuntasera 3 grade si mi-a fost frica sa le las. :whew: Astazi iar le-am scos si s-ar parea ca fac iar sport deseara.
 

rodica05

Member
Merci, Vio. SI asta e luata tot de la Romstal, in toamna, cand au fost reduceri (1 leu).
Dar stai, ca incep insamntarile de Passi, sa vezi atunci ce-o sa iasa... :mrgreen:
Cat despre reprofilare... m-ati corupt si de cand sunt pe forum tot adun felurite plante, acum incep sa dea roade. Unele pare ca se simt bine la mine, altele... mai incercam :)
Si, da Mymo, si teposilor le mai trebuie umbra uneori... :wink:
 

sorina

Active Member
a

Cea pe care am protejat-o eu peste iarna cu un borcan mare cu gura in jos peste care am pus o gaeata de metal , Nu a rezistat :cry: :cry: :cry:
Desii din auzite de la mai multe persoane ( ca de vazut nu am vazut cu ochi mei NU am vazut ) cica rezista .
Are cineva vreo poza cu vreuna care a rezistat in gradina peste iarna sau NU ??????
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Am si eu o intrebare.Stiu ca sunt multi care au cumparat seminte d epassi d ela Dl.Popescu.Si eu bineinteles :roll: ....se puta martie din post sa nu fie prezenta la apel?Deci am cumparat.Din ce am luat numai edulisul (care oricum iese repede si fara probleme ) a iesit .Celelalte in aceleasi conditii.....ntz.Nic.Nic.......Pregatite,incalzite,oblojite....
La voi?Cum este?De curiozitate numai................
 

nutilepadat

Active Member
La fel si la mien Gabiuta ,cateva cred ca de EDULIS sunt au iesit 4 firisoare restul pauzaaaaaaaaaaaaaaaaa lungaaaaaaaaaa
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:x bine.....Oare la altii :? ca banuiesc ca nu suntem singurele din forum in situatia asta :(
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus