Passiflora - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

iudit

Well-Known Member
Moderator
Avem boboci!!!!La caerulea si la una proaspat cumparat de la Cluj ,care nu stiu ce natie are,de fapt e unguroaica,ca am luat-o de la o firma din Ungaria,dar...in legatura cu soiul ei sunt cam nedumerita.
 

kerkyra

Well-Known Member
Am si eu o caerulea, sta pe balcon inchis, a crescut mare si stufoasa, dar nu a vrut sa infloreasca. Am citit ca ii prieste mai bine afara, dar nu am unde. O mai las putin, daca nu si nu, o marit :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ei fir-ar sa fie!!Na ca m-am suparat....... :x
O sa pun nu una ci mai multe in gradi :twisted: .......sa le vad eu cum evolueaza acolo :wink:
Poate le uit la toamna ca am mai patit asa cu diverse :rofl: :rofl: :rofl:
 

v.cristina

Active Member
Gabiuta a spus:
Ei fir-ar sa fie!!Na ca m-am suparat....... :x
O sa pun nu una ci mai multe in gradi :twisted: .......sa le vad eu cum evolueaza acolo :wink:
Poate le uit la toamna ca am mai patit asa cu diverse :rofl: :rofl: :rofl:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: se mai intampla sa uitam
 

aleynad

Active Member
Moderator
a mea passi coerulea, pe care o credeam moarta, ii facusem si parastas :oops: :oops: :oops: dar mi-a fost lene sa o scot din ghiveci si sa o arunc, :) inmugureste :eek:
 

IZA

Active Member
Eu am caerulea din seminte . E al treilea an. Toamna trecuta am taiat-o la 50 cm si a stat in hol in casa(la ghiveci) Acum e cu bobocei si a inceput sa umple gardul :wink:
 

v.cristina

Active Member
foarte harnicute si frumoase !! :) :)

eu abia le-am planata in gradina si inca se chinuie sa se acomodeze cu noptile reci dar si cand se vor acomoda , sunt sigura ca vor fi de neoprit :dans: :dans:
 

sorina

Active Member
Esti tare judit , a mea care anu trecut era asa nu a mai ramas nimic desii reusisem s-o scot cu brio din iarna , decum am scos-o afara nici un semn ... cred ca am pierdut-o :cry: :cry: :cry: cind am mutat-o in alt ghiveci erau doar doua urme de pastile de turba si ceva uscat . Am facut totusi 2 butasi verzi care s-au prins si cred ca voi avea totusi urmasi :oops: sper :D Mai am o Alata de la Bakker , care are prunzele cam galbene , ce sa-i fac ????
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus