Parcuri devastate

Roxana

Active Member
La noi, in Constanta, Parcul Tabacariei a devenit un fel de satier de lucru. Prima data au taiat niste copaci (ceea ce nu suport) :evil:, apoi au ingradit o portiune mare din parc pentru construirea unui mall.
Putin mai incolo s-au taiat alti copaci pentru a se face o catedrala. Nu ca as avea ceva cu bisericile (Doamne fereste), dar nu mi se pare corect ca sa distruga din parc pentru a construi fel de fel de...magazine
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Parerea mea e ca romanul mai intai strica ce are bun, dupa aia constientizeaza ce-a pierdut si se strofoaca (nu toti) sa recupereze. Spirit balcanic, ce sa mai...
 

Alinuca

Member
Am obsevat ca romanul lasa urme oriunde se duce.Se pricepe romanul nostru la distrus din pacate.

Si la noi anul trecut taiasera drastic majoritatea pomilor din oras pentru ca asa ar fi citit vicele intr-o carte.Vad ca au inceput sa-si revina dar daca ii vedeati atunci aratau jalnic.In parc se tot chinuie primarul sa puna gard viu si pomi.Din fericire pomii vad ca sunt intregi dar gardul viu este bun doar cel care este batran.Puiutii mici nu rezista in acest oras din cauza locuitorilor. :cry:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Anul asta in martie, undeva in sectorul 2 cred, s-au taiat toti pomii dintre blocuri ca sa faca loc unei parcari. Nici macar nu stiu daca parcarea aia e functionala acum.
 
Sus