Pandorea

fixpix

Active Member
Asta unde o tinem.... peste iarna?
A mea e in camera. Inca nu e prea cald ca am dat repartitoru pe "racoare".
Dar mai incolo...
Pe balcon inkis ar merge? Destul de frig acolo, dar nu ingheata.
 

fixpix

Active Member
OK, iudit.
Dar unde ii merge MAI BINE? In camera sau pe balcon? Ca e mica. Are loc in ambele locatii. De aia intreb, ca daca are nevoie de frig ca sa ii mearga mai bine la vara... o trec pe balcon. Daca e totuna, o las in camera.
N-am mai avut, asa ca nu stiu cum ii place si ce poate.
:wink:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Io as zice pe balcon.Tu mai asculta si pe altii apoi te hotarasti sau dai cu banu...
 

anette_b

Member
pot scoate pandorea afara la aer ? in casa cresc lastari noi dar nu cred ca infloreste.
oare ce temperatura ii trebuie (minima) , ca se raceste vremea saptamana viitoare ?
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Cand vad pe undeva ca a postat Lelia,deja stiu ca iar are ceva minunatii inflorite! :visator:
 

daisy111

Active Member
Doamne cat este de frumos lelia!!!! :visator: :clap: :clap:
Al meu nu a mai vrut sa treaca de primvara,iarna a stat verde si apoi a decedat. :(
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
iudit a spus:
Cand vad pe undeva ca a postat Lelia,deja stiu ca iar are ceva minunatii inflorite! :visator:
Da ,si eu la fel :) .Si mai mult de atit flori deosebite,maaaaaaari si muuuuuuuuulte......
Lelia,chiar daca nu scriu de fiecare data mereu stau si le admir .Probabil ca sensibilitatea ta se reflecta si asupra floricelellor tale :rose: si le face sa fie atit de frumoase.
 

IoanaTweety

Active Member
Ce delicate sunt florile!
Ma alatur corului de laudatoare, orice post semnat lelia e sursa sigura de admiratie si de " picat pe spate" :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Lelia, ce le faci, frate de-s asa frumoase??? Frumoasa pandoreea, nu ma asteptam sa fie atat de spectaculoasa...O fi ruda cu dipladenia, cumva?
 

adite

Active Member
Este foarte frumoasa! Am si eu o plantuta, de cateva zile, dar nu stiu daca trebuie sa mai creasca pentru a inflori.
 

albela

Active Member
poxicuta a spus:

plantuta mea de la Albela a inflorit si mai are inca resurse de a inflori ,pentru viitor
Ma bucur ca a inflorit. chiar azi ma uitam prin albumele mele la pozele ei. tare frumoasa era. sa o tii in soare direct pana spre amiaza cel putin, ca sa infloreasca bogat.
 

magda

Active Member
Moderator
Sta in repaus peste iarna si iarna in curte, pandoreea ta Doina ? In primul an dupa achizitionare am iernat pandoreea in casa la caldura. Toata vara nu a facut nici macar o floare. Am vrut sa o dau, dar i-am mai dat o sansa. De suparare peste iarna afost in exil la 5- 10 gr C si a inflorit in vara de mai multe ori.
 
Sus