Osiria

iudit

Well-Known Member
Moderator
Nu stiu daca e sau nu,si nu-l am eu ci un vecin.De asta intrebam,ca nu stiu.
 

bebe Iris

Active Member
Eu mi-l imaginez mai visiniu, acuma eu stiu...poate ca osiria de la noi o fi mai rosiatic. :D
Vezi tu pe acolo prin zona trebuie sa fi cumparat cineva de la producatori Osiria sa-ti dai seama cum infloreste. :D
Mie nu tare mi se pare ca este...
 

claude

Well-Known Member
Moderator
E frumos, Mali! Normal ca nu ca in poza aia prelucrata care ne-a bagat in boala pe toti, dar oricum mi se pare un trandafir frumos! :D
 

Mali_

Member
Este ok. Din nefericire, este deosebit doar in faza de boboc. Dupa ce se deschide floarea este ca oricare altul. Dar cum mie imi plac toate florile de trandafir, il iubesc si pe acesta.
 

v.cristina

Active Member
si mie imi place cum arata trandafirul tau
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

osiria a fost preferat de multi datorita unei poze reusite si prelucrate,pot adauga eu putin ma rautacios, iar oamenii se asteptau de la bietul trandafir sa fie un adevarat bibelou ceea ce nu prea nu s-a adeverit

cand cumparam un trandafir trebuie sa tinem cont de alte specte nu de o imagine fals promovata ...nu?? :?
 

elipopa

Active Member
Si al meu inflorit, imi place de nu mai pot :) :) are o floare mare si cu muuuulte petale si un parfum suav

 

anasstasia

Active Member
Trandafir plantat in toamna anului 2010. Stiu pe cineva care a tot incercat sa achizitioneze acest trandafir, insa de fiecare data a achizitionat altceva. Sint norocoasa ca l-am nimerit din prima. Sint incintata de el, desi florile le-am prins cind deja erau trecute. Desi tufa era foarte mica, ducea cu mindrie 3 flori imense. Contrastul rosu-grena cu albul de pe spatele petalelor este deosebit. Aparatul foto nu a reusit sa surprinda corect culoarea, nuanta corecta este aproape grena.

http://anasstasia.sunphoto.ro/Osiria
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ce inseamna marketing-ul, dom'le, la un moment dat innebunisem toti pe-aici cand am vazut o poza cu el, photoshopata la greu, evident :mrgreen: Nu zic ca nu-i un trandafir frumusel, dar...departe de reclama :evil:
 
Sus