Osiria

v.cristina

Active Member
elmo sunt foarte curioasa cum arata in realitate ca in poze toate florile par minunate

daca intradevar arata asa de bine ma bate gandul sa-mi iau si eu unul ...asa ca abia stept sa-ti infloreasca :) :) :) sper sa ne aduci si noua niste poze :rugaciune:
 

mirela06

Active Member
Mnina, nu ai mai cercetat la d-ul Wagner, cu trandafirul acela cu bordo si alb.? Cine Dumnezeu v-a pus sa-l aratati ,ca acum am intrat in alerta. :cry:
 

mirela06

Active Member
Iris este frumos, dar cel cu borbo, imi sta in memorie si mi-l doresc atit de mult. Cindva dau eu de el :visator:
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
La Amicii rozelor,aceasta fundatie iti da detalii cate vrei Mirela!Succes!
 

mirela06

Active Member
Mali este superb , dar nu este Osiria. Acest trandafit extraordinar de frumos si rar trebuie , oligatoriu sa aibe contrastul mare intre culori. Alb si rosu intens, alb si bordo.
 

Mali_

Member
Eu am cumparat Osiria in primavara, cred ca de la Hornbach, dar nu mai stiu sigur unde l-am plantat.
 

mirela06

Active Member
Pacat atunci de el. Sper sa fi supravietuit sau sa nu fi ajuns pacurina la el. Este minunat si am sa sun la Cimbrund sa vad ce culori mai au la Osiria. Mi-l doresc atit de mult ca imi fac planuri si sperante sa fie asa cum vreau :rugaciune:
 
Sus