Oferta trandafiri - Toamna 2014

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Sigur Mada. Al doilea exemplar este al tau.
Sally Holmes nu mai este disponibil.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Am primit de la furnizor lista actualizata cu toti trandafirii. Am editat in primul post, trecand in paranteza numarul de bucati, acolo unde sunt mai putin de 5. La trandafirii la care nu am specificat numarul, exista mai mult de 5 buc. disponibile.

Reiau aici ce mai este disponibil in acest moment:

(fata de lista anterioara au mai fost adaugati cate un exemplar din
Summer song, Zephirine Drouhin, si cativa trandafiri floribunda)

ENGLEZESTI / Pret
ABRAHAM D'ARBY 30 lei
BENJAMIN BRITTEN (3buc) 30.00 lei
CROWM PRINCESS MARGARET (3 buc) 30 lei
DARCEY BUSSEL (4 buc) 30.00 lei
FALSTAFF 30.00 lei
GERTRUDE JEKYLL (5 buc) 30.00 lei
GRAHAM THOMAS 30 lei (1 buc)
JUBILEE CELEBRATION (5 buc) 30.00 lei
MARY ROSE 30.00 lei
SCEPTER’D ISLE 30.00 lei
SPIRIT OF FREEDOM 30.00 lei
ST.SWITHUN ( ramas 5 buc) 30.00 lei
SUMMER SONG (1 buc) 30.00 lei
THE PILGRIM (ramas 2 buc) 30.00 lei
THE DARK LADY 30 lei
WILLIAM SHAKESPEARE 30 lei

Kordes
ALOHA - urcator, culoarea caisei, remontant (1 buc) 30.00 lei
ANGELA - floribunda roz, remontant (4 buc) 30.00 lei
LAGUNA - roz intens, parfumat. Inaltime 2.5m (5 buc) 25.00 lei

Tantau
ASTRID GRAFIN von HARDENBERG - grena, florile foarte rezistente la arsita 30.00 lei
AUGUSTA LUISE - culoare variabila piersica-roz-somon, galben. Unul din cei mai frumosi trandafiri Tantau 30.00 lei
CHIPPENDALE (4 buc) 30.00 lei
COMTESSA (1 buc) 30.00 lei
MAINZER FASTNACHT (SISSI) - culoarea lila-lavanda, parfumat. Inaltime 1.5m (5 buc) 20.00 lei

Harkness
CARDINAL HUME - grena violet, puternic parfumat, inaltime 2m - 30.00 lei
ESCAPADE (Harkness) - roz-lila, flori mari, semiduble. Inaltime 1.2m (4 buc) 25.00 lei

Meilland
LEONARDO DA VINCI - flori roz intens, romatice, recunoscute pentru rezistenta la ploaie. Inaltime 2.5m (ramas 1 buc) 30.00 lei
HONORE DE BALZAC - floribunda, crem cu margini carmin. Inaltime 1m (5 buc) 30.00 lei
POLKA - catarator, culoarea caisei, puternic parfumat. Inaltime 3.5m - 30.00 lei

DIVERSI

ADELAIDE HOODLESS - floribunda, remontant, rosu, foarte rezistent la ger. Inaltime 2m (3 buc) 25.00 lei
CORNELIA - hibrid musk, roz-somon. Inaltime 3m - 30.00 lei
GHISLAINE DE FELIGONDE - hibrid musk, flori galben pal-caisiu. Parfumat, remontant. Inaltime 3m - 30.00 lei
DARLOW’S ENIGMA - hibrid musk, alb, puternic parfumat remontanta extrem de buna. Inaltime 4m (2 buc) 30.00 lei
NEW DAWN - hibrid Wichurana, roz pal. Inaltime 6m - 20.00 lei
GOLDEN WINGS - hibrid spinosissima, galben, flori simple, tolereaza caldura si umbra, remontant. Inaltime 2m (1 buc) - 30.00 lei
PARADE - floribunda roz intens, urcator. Inaltime 3.5m (ramas 4 buc) 20 lei
GUY SAVOY - bicolor, rosu cu dungi roz, flori semiduble. Inaltime 2m. 25.00 lei

Trandafiri vechi
BARON GIROD DE L’AIN - hibrid perpetual, remontant, grena cu margini crestate, albe - 30.00 lei
BOULE DE NEIGE - noisette, alb cu flori pline, remontanta foarte buna. Inaltime 3m - 30.00 lei
CARDINAL DE RICHELIEU - galica, mov (2 buc) 30.00 lei
ERINERUNG AN BROD - hibrid setigera, grena-violet, tolereaza umbra. Inaltime 3m (ramas 2 buc) 30.00 lei
GLOIRE DE DIJON - noisette, flori roz-galben-somon. Parfumat. Inaltime 5m - 30.00 lei
GREAT WESTERN - hibrid bourbon, rosu siclam, puternic parfumat. Inaltime 2.5m (2 buc) 30.00 lei
Mme ISAAC PEREIRE - bourbon, roz intens, puternic parfumat. Inaltime 2.5m. 30.00 lei
Mme LOUIS LEVEQUE - hibrid perpetual, roz, puternic parfumat. Inaltime 1.5m (3 buc) 30.00 lei
REINE des VIOLETTES - hibrid perpetual, roz-violet puternic parfumat. Foarte rezistent la ger. Inaltime 2.5m - (3 buc) 30.00 lei
ROSE DE RESCHT - damasc perpetual, rosu-siclam. Remontant. Utilizat ca trandafir de dulceata. Inaltime 1.2m - 30.00 lei
SOMBREUIL - alb crem, flori pline, Inaltime 4m (1 buc) 30.00 lei
SOUVENIR DU DR JAMAIN - hibrid perpetual, grena, remontant, foarte rezistent la ger. Fara spini. Inaltime 3m (4 buc) 30 lei
TOM TOM - floribunda roz intens, (2 buc) 20.00 lei
ZEPHIRINE DROUHIN - bourbon, roz intens, fara spini. Inaltime 4.5m (ramas 1 buc) 30.00 lei

Miniatur rosu (3 buc) 20 lei
Floribunda grena 20 lei
Floribunda galben cu margine rosie - 20 lei
Floribunda alb cu roz - 20 lei
 
Ultima editare de un moderator:

elianna

Well-Known Member
Buna dimineata,
Deocamdata raman la comanda initiala: Cafe, Cardinal Hume si Leonardo da Vinci.
Te rog sa-mi trimiti contul in care sa fac plata si suma totala (incl. comision bancar si transport) Livrarea o vreau prin curier - Fan Curier daca se poate.
Multumesc.
 

pesi

Member
Buna
si eu raman la doi Pilgrim
Te rog sa-mi trimiti contul in care sa fac plata si suma totala (incl. comision bancar si transport)
Mersi frumos
 

laural

Well-Known Member
Caramell pana cand trebuie achitati trandafirii ? La mine programarea ar fi pe 1 oct, daca e ok atunci as mai adauga si DARLOW’S ENIGMA.
Multumesc
 
Ultima editare:

bebe Iris

Active Member
:) Cu posta si la mine va rog. Mai adaug un Leonardo da Vinci...cred ca este ultimul exemplar, dupa calculele mele.
 
Ultima editare:

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Aveti aici calculele. Va rog sa le verificati, si daca observati erori legate de sume sau trandafirii solicitati, va rog sa mi le comunicati.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/18VHFSwG_ShEiIt_p0AuD0Gf6mLygVQMsZnav6SA5uw0/edit?usp=sharing

Contul meu este la CEC. Nu se percepe comision la depunerile de la ghiseu. In caz de transfer online, comisionul este 2 lei.
Pretul pentru transport este trecut pentru Posta. Nu stiu daca tarifele s-au schimbat in ultima vreme, pe site-ul lor apar aceleasi sume ca acum 2-3 ani. Daca ati mai pus in ultimul timp colete si ati remarcat ca s-au schimbat, da-ti si mie de veste :)

Va multumesc!
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus