obiecte vechi cu noua infatisare :!:

sorina

Active Member
Ce obiecte folositi sau ati folosit ca sa le dati o alta intrebuintare ca decor pentru gradina . Mie imi plac astfel de decoratiuni. De la ghete vechi si ponosite , oale si olite vechi si ruginite , covete de lemn, oale sparte de lut si fier vechi etcs Sunt curioasa voi ce aveti si cum arata in gradinile voastre ?
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc!!
Uite inca o idee cu peturi - scuze ca n-am imaginea la o rezolutie mai buna
 

fixpix

Active Member
No pai io cred ca is de alta "scoala".
Nu imi plac DELOC decoratiunile prin gradina. Rotile de caruta, carute intregi, roabe, pitici, caprioare, etc... mi se par de'a dreptul aberante!
O gradina trebuie sa fie o gradina, nu "gradinita".
Asta e parerea mea :)

Eventual pietrele, bolovanii, suportii de lemn, poate o bancutza tot de lemn etc.
In rest, NIMIC.
 

sorina

Active Member
zi_inflorata a spus:
o sticla d eplastic, un Cd vechi, putin lipici bun, o mana de vopsea et..voila

Foarte interesante si reusite . Imi plac oamenii creativi . Am aruncat o privire in albumul tau care e plin cu minunatii , o reala placere sa le privesti . Felicitari :clap: :clap: :clap: :clap:
 

sorina

Active Member
Respect parerea voastra , dar eu intr+o gradina fara pitici cum le ziceti voi ma simt ca intr+o gradina botanica si mi se pare steril . :whew: :whew: :whew: Iar aici vorbeam de obiecte nu cumparate ci mesterite de tine in care ai pus suflet si le+ai asezat apoi in gradina ca sa aibe si ea suflet :fluierat: :fluierat: :fluierat: :fluierat:
 

fixpix

Active Member
Da, da...Sorina, fiecare cu parerea lui, cu ideile lui despre cum isi imagineaza gradina. Tocmai asta e si farmecul... fiecare facem cum ne taie capul si ne duce inima.
Asa e si mai interesant. Cum ar fi sa avem toti aceeasi gradina in fata casei???
Si cum exista n-shpe mii de plante de combinat, de obiecte si accesorii... timp si bani sa avem!
:hug:
 

aleynad

Active Member
Moderator
Oho, aici la vechituri reconditionate sunt campioana! E ca un drog !:rofl:

Acestea sunt o parte din realizarile mele











 
Sus