Obiecte decorative in gradini

mymo

Active Member
Uleiul l-am dat de vreo 3 ori ca sa intre bine in lemn si doar dupa ce s-a absorbit uleiul am dat 2 maine de lac.
 

gombos

New Member
Oricare din aceste uleiuri este bun,mai multe straturi mai bine....dar tebuie astepat un pic pina se usuca uleiul si dat cu lac si acum nu este asa mare problema caci e cald afara. Eu am dat cu ulei hidrostat ,de asta am gasit mai "ieftin" trebuie sa fie subtire sa-l poti aplica mai usor.
 

aleynad

Active Member
Moderator
frumos, Mihai! :D
ai de gand sa pui si ceva flori in vas sau il lasi asa doar de decor?
oricum e de efect... :wink:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mihai ce frumos a inceput sa prinda contur gradina ta :eek: ......Imi plaaaaaaaaaace!!Iar obiectul este superbisim. :clap:
 
A

Anonymous

Guest
uleiul de transformator e toxic pt mediu,are PCB(pliclorura de benzil)
dar se poate folosi ulei de in sau daca nu se poate si nu se poate .ulei de masina ars
 
A

Anonymous

Guest
trecut prin panza(filtrat de impuritati)
cel mai sigur e cu ulei sicativ
uleiul de transformator itzi otraveste gradina(la ploaie se scurge in pamant si iti contamineaza solul mai rau ca pacura lui Mali
si momentul nasol e ca te mai poate amenda si garda de mediu pt folosirea substantelor periculoase
uleiul de transformator (chiar si cel de masina ars) e trecut la substante periculoase
daca te intereseaza itzi spun si HGR unde apare
 

mihai63

Member
aleynad,deocamdata nu pun flori in acel vas.....nici nu m-am hotarat care va fi locul definitiv pentru el.Tot ce pot sa spun este ca are o greutate considerabila(a fost nevoie de 3 oameni ca sa-l dam jos dintr-un pick-up) si de unul singur nu ma incumet sa-l mut :rofl:
Gabiuta iti multumesc pentru aprecieri,dar dupa parerea mea nu am realizat nici jumatate din ce mi-am propus.
 
A

Anonymous

Guest
habar n-am! da nu cred sa fi fost cineva de p-acilea! :)
ca acilea nu-s decat iubitori de plante si ecologisti
 

aleynad

Active Member
Moderator
mihai63 a spus:
aleynad,deocamdata nu pun flori in acel vas.....nici nu m-am hotarat care va fi locul definitiv pentru el.Tot ce pot sa spun este ca are o greutate considerabila(a fost nevoie de 3 oameni ca sa-l dam jos dintr-un pick-up) si de unul singur nu ma incumet sa-l mut :rofl:
Gabiuta iti multumesc pentru aprecieri,dar dupa parerea mea nu am realizat nici jumatate din ce mi-am propus.
pai venim noi si te ajutam sa-l muti, doar suntem o gramda pe aici :rofl: :rofl:
 
A

Anonymous

Guest
mihai 63 -pot fi indiscreta sa te intreb si cat a costat si de unde l-ai luat?
erau unii pe DN1 dupa eurogarden ,in apropiere de intrarea spre snagov
io l-as umple cu flori,muscate pendante sau petunii
deshi mai greu petunii acu
iarna se lasa in gradina sau se adaposteste?
e doar ars sau si glazurat?
 
Sus