Obiecte decorative create de noi

sorina

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

da am rugat pe cineva si le_a sudat
Am sa caut poze mai elocvente
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

Cate inimioare,una mai frumoasa decat alta!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

Lucia sunt atit de draguteeeeee......ce-mi plac.Tu le-ai executat?
 

lucia2002

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Am avut emotii cu ele, chiar nu eram sigura ca vor fi apreciate.
La proiectul cu inimile lucrez de anul trecut si practic cele fotografiate sunt doar o parte din colectie.
Incurajata de comentariile voastre va voi prezenta si restul.

Inimile din sarma imi apartin iar pe celelelte doar le-am pictat si am adaugat accesoriile.
 

DANIELA06

Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Sunt foarte frumoase Lucia :D.Cred ca trebuie sa ai o rabdare sa faci asemenea frumuseti :oops:
 

lucia2002

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

DANIELA06 a spus:
Sunt foarte frumoase Lucia :D.Cred ca trebuie sa ai o rabdare sa faci asemenea frumuseti :oops:
Multumesc! Cred insa ca am consumat mai mult timp cu documentarea. Initial am cumparat cateva inimioare din tabla, ulterior m-am plictisit de modul in care aratau si am vrut sa mai schimb ceva la ele. Apoi le-am lucrat pe cele din sarma si in final pe cele din lemn.
 

elianna

Well-Known Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Interesanta ideea cu ghivecele pe suport si felinarul in ghiveci. Si ghivecele albastre sunt interesante. Asa le-ai cumparat sau le-ai vopsit?
 

lucia2002

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

elianna a spus:
Interesanta ideea cu ghivecele pe suport si felinarul in ghiveci. Si ghivecele albastre sunt interesante. Asa le-ai cumparat sau le-ai vopsit?
Ghivecele albastre le-am cumparat de la Praktiker si nici nu au fost prea scumpe. Felinarul in schimb l-am vopsit.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

Si mie imi plac ghivecele alea albastre.E un albastru marin foarte frumos.Te inspira la niste nuferi pusi in ele :oops:
 

miki70

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Ghivecele le-am vazut si eu in Practiker, mi-au facut cu ochiul mult timp. Sunt facute in Vietnam si sunt din ceramica de caliatate f buna.

Foarte frumoase ornamentele . :clap:
 
Sus