Obiecte decorative create de noi

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

Ma gandeam eu ca nu putea fi vorba de pitici. :tavalit:

Si acum serios, cuibul l-ai confectionat tu? Sunt sanse ca pasarile sa il accepte?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

Caramell a spus:
Ma gandeam eu ca nu putea fi vorba de pitici. :tavalit:

Si acum serios, cuibul l-ai confectionat tu? Sunt sanse ca pasarile sa il accepte?
Nu, piticii sunt pe creier :tavalit:

Da, eu am confectionat cuibul, adica m-a ajutat si sotul meu, practic e o cutie de lemn deschisa in fata, il facusem pentru familia de gugustiuci care cubaresc la mine dar nici nu s-au uitat la el, isi pun 5 bete pe o creanga si acolo clocesc, dar ma gandesc ca ar fi bun pentru cucuvele, astea si bufnitele cuibaresc prin poduri, scorburi, etc, o sa inchid in fata partial si poate il accepta
 

Edelweiss

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Da :D
Nu intelegeam ce cautai pe scara...in pom :rofl:
In principiu cucuvelele cauta cuiburi in poduri dar in lipsa de spatiu, poate vor accepta si cuibul, ideea ar fi sa aiba spatiu. Apoi, tinem pumnii. :D
 

miki70

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Sunt dragute. Eu am mai vazut dar din sticle de plastic care nu erau f estetice. Oare cum au taiat sticla?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

Cu un kit pentru taiat sticla. Este un link in articol.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

Foarte interesant! Neaparat trebuie sa incerc. Multumim pt info.
 

sorina

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Foarte frumosi melcii :clap:
Eu am facut ceva asemantor dar din doua bucati de fier ruginit . Imi place tare cum arata fierul ruginit in decoratiuile de gradina

Din pacate nu am gasit o poza mai clara
 

lucia2002

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

sorina a spus:
Eu am facut ceva asemantor dar din doua bucati de fier ruginit . Imi place tare cum arata fierul ruginit in decoratiuile de gradina
Imi plac grozav chestiile astea primitive. Am rasfoit mii de pagini pe internet in cautarea lor, ca sa nu mai spun ca am rascolit podul dupa vechituri de tot felul. Nu am fost multumita de ce am gasit fiindca de gura mea acum vreo doi ani s-au aruncat tot ce incurca.
Bucatile de fier le-ai sudat intre ele?
 
Sus