Obiecte decorative create de noi

sorina

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

si doua cosuri impletite ca suport de flori un pic mai altfel dar la indemana oricui


 

sorina

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Caramell a spus:
Foarte frumos ai amenajat Sorina! Felicitari! Ti-am admirat tot albumul! :clap:
ma bucur si iti multumesc din suflet .C omplimentele sunt reciproce si eu ti=am admirat florile :clap: :clap:
 

sorina

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

iudit a spus:
:clap: Talentata si cu mult bun gust!!!
Sunt prin albumul tau si eu,acum! :visator:
Esti o dulce Iudit ,iti dai seama ca nu am stat cu mainile in san dar in coltul asta de lume nu am avut net din ian pana acum si este practic munca mea de un an iar cel mai presus de toate vroiam sa vad si eu ce ati mai mesterit si ce minunatii de flori aveti si am ramas placut surprinsa de ce am vazut prin albume . La chestiile cu obiectele decorative cred ca ne asemanam :rofl: :dans:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

Esti grozava frate...ma impresionezi :rose: Plina de talent :*
 

sorina

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

vreau doar sa adaug ca aranjamentele sunt grupate pe tematica gradinilor
Prima gradina este rusica si vesela unde sunt mai multe flori si plante viu colorate si ornamentele decorative sunt pe masura
Cea de_a doua am conceput_o intr_o linie mai clara si mai simpla dar tot cu elemente rustice dar efectul vizual al decorurilor aici este mai mare deoarece au spatiu mai mult intre ele si se armonizeaza mai bine una cu alta .
 

sorina

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

exact :whew: :whew: :whew: :whew:
Ba dimpotriva toata vecinatatea vine sa priveasca gradina dar cind nu sunt eu de fata :tavalit: :tavalit: :tavalit: :tavalit: si nu se apropie mai mult de 1 metru :rusine:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

:rofl: La asta ma gandeam si eu, cand am vazut ca nu ai deloc gard spre strada.
Cu atatea minuni in gradina, nu imi vine sa cred ca le mai gasesti si cand te intorci acasa. Aici nu ar avea nicio sansa sa ramana :(
 

veretregn

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Îmi place să îmi țin unele plante etichetate. Mai ales când vine vorba de bulbi... Am incercat cu etichete de plastic însă acelea se pierd rapid. Uneori dispare scrisul. Alteori se rup. Anul acesta am incercat o nouă variantă. Șipci lăcuite.

Acestea sunt destul de subțiri. Am folosit un marker negru cu care am scris direct pe el și apoi le-am lăcuit cu un lac transparent pentru "afară". Nu știu cât vor ține. Eu mizez pe 2 sezoane, însă vom vedea... Voi ce părere aveți. Ideea este că atnci când voi scoate bulbii din pământ voi putea atașa și eticheta pungii de hârtie...

 

zi_inflorata

Member
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

Teoretic, va tine. Dacă markerul e cu "cerneala" acrilica, va tine chiar mai mult. Dacă e cu alcool e posibil sa se imprastie un pic pe lemn, pe masura ce se usuca lacul sigilant. Lacul transparent de exterior se va ingalbeni in patru-șase luni, dar nu cred ca are vreo importantă pentru ce îl folosești tu.
 

sorina

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

cred ca daca ai fi avut un aparat de pitogravura cu care sa scrii pe placute ar fi fost mai durabile .
 
Sus