Obiecte decorative create de noi

Blitz

Active Member
OK, ma si gandesc :wink: si vom proceda asa:

Socrul meu "produce" ciupercute, prietena fiului meu picteaza pitici si arici, mama repara ce se strica (a crosetat un nas nou ariciului), eu ma ocup de marketing si cotrobai peste tot sa gasesc obiecte vechi care pot fi transformate in ceva aspectuos.

Dupa care vine sotul meu si realizeaza:
- tunde ienuparul si ii strica forma complet, timp in care isi si prinde degetele in foarfece,
- uda gradina si demoleaza cu furtunul diverse plante, inunda partial curtea
- apoi incerca sa repare si o toaleta care picura si o transforma in Niagara :rofl: :rofl: :rofl:

Dupa care "firma" da faliment :rofl: :rofl: :rofl:

Scuzati, am cam fost off-topic :oops:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:tavalit: :tavalit: :tavalit:
Desi nu ti-am zis pina aum nimic,ai un umor extraordinar, remarcabil si remarcat de mine mult timp in urma.
Imi plac si mie ciup-ciup-urile fiindca nu seamana cu monstruozitatile care s egasesc de vinzare la noi pe marginea drumului .Brrrrrrrr.............
Felicitari socrului si.......cine stie?Poate afacerea merge fara cap.Doar cu gitul familiei :mrgreen:
 

florrentina

Member
Blitz a spus:
OK, ma si gandesc :wink: si vom proceda asa:

Socrul meu "produce" ciupercute, prietena fiului meu picteaza pitici si arici, mama repara ce se strica (a crosetat un nas nou ariciului), eu ma ocup de marketing si cotrobai peste tot sa gasesc obiecte vechi care pot fi transformate in ceva aspectuos.

Dupa care vine sotul meu si realizeaza:
- tunde ienuparul si ii strica forma complet, timp in care isi si prinde degetele in foarfece,
- uda gradina si demoleaza cu furtunul diverse plante, inunda partial curtea
- apoi incerca sa repare si o toaleta care picura si o transforma in Niagara :rofl: :rofl: :rofl:


:tavalit: :tavalit: :tavalit:

Si totusi... :rofl: :wink:

Dupa care "firma" da faliment :rofl: :rofl: :rofl:

Scuzati, am cam fost off-topic :oops:
 

sorina

Active Member
frumoase cipercutele chgiar daca nu sunt comestibile :rofl: :rofl: :rofl:
iar bocancii sunt dragalasi . Eu am vazut in Germania protiti pe un gard niste bocanci vechi si uzati la max cu talpa desfacuta pe alouri in care erau plantate niste flori si vreau sa va spun ca aratau excelent . Paraca mai bine decit cei de cumparat :oops:
 

Blitz

Active Member
Super-idee, Sorina! Deja ma gandesc sa fac undeva un colt cu "reutilizabile"- la curatenia din pod de acum doua saptamani am gasit cateva cutii dreptunghiulare din lemn. Poate ar avea cineva vreo idee ce se poate face cu ele? Ca asa simplu, umplut cu pamant si flori- nu cred ca "da bine". Sunt de diverse marimi...

Gabiuta: multumesc pentru laude la capitolul "simtul umorului"- :oops: - dar daca m-as necaji de fiecare data cand cineva face o prostioara, chiar ar fi stresant. Asa ca iau varianta "umoristica"- peripetiile descrise s-au petrecut in week-end si constituie ajutor si contributie la ingrijirea gradinii si casei din partea sotului :rofl: :rofl: :rofl: - parca ar fi "ajutor de stat pentru firme"- se acorda numai celor care nu au nevoie, dar ii incurca mai mult decat daca nu ar apela la aceasta forma de sprijin :wink:
 

sorina

Active Member
blitz, eu as face dintr-0 cutie o roaba rustica la care iti mai trebuie o rondea dintr-o bucata de lemn si 2 crengi decojite mai lungi pe post de minere . Din celalta as face o jardinierasuspendata , adica a s gaurii fundul laditei l-as tapeta cu folie si l-as suspenda cu lanturi (ruginite ) si un cirlig sau vergea :mrgreen: acum poate au si altii alte idei mai bune .
 

melimeli

Active Member
abia acum am aterizat si eu aici :rofl:
tare misto ciupercutele :)

ce ai scris de sot Blitz e valabil si la al meu ,pe ce pune mana e terminat :rofl: din pacate asa e el cu doua maini stangi :rofl:
 

Blitz

Active Member
melimeli a spus:
abia acum am aterizat si eu aici :rofl:
tare misto ciupercutele :)

ce ai scris de sot Blitz e valabil si la al meu ,pe ce pune mana e terminat :rofl: din pacate asa e el cu doua maini stangi :rofl:
Multumesc, melimeli, pentru laude. Cu cele 2 maini stangi-initial a avut numai doua, acum se pare ca s-au inmultit :rofl: :rofl: :rofl: , dar nu e nimic, ienuparul creste la loc, din circiumareasa a mai ramas ceva si da din nou. De data asta cand a fost acasa a udat gradina fara "pierderi" :rofl: :rofl: :rofl:
 

melimeli

Active Member
la mine ii e interzis sa se bage in gradina :rofl:
pe mine ma mai ajuta tati :wink: (mai taie cate o plantuta mica dar, ce sa fac :mrgreen: creste la loc)
 

sorina

Active Member
si mie imi place :) este deosebita
Si ale mele sunt gata dar acum descarc pozele . Revin :arrow: :arrow:
 

nick1971

Active Member
e cumparata de la hornbach, e din ceramica, am vopsit-o eu
are sticlute gen lampa ... cu gaz, si se gaseste gaz cu diverse arome, inclusiv ptr alungat insecte
 

Pocalinda

Member
Si ai incercat, functioneaza alungarea insectelor? Ma dispera tantarii, parca sunt mai infometati si mai agresivi ca niciodata :cry:
 

sorina

Active Member
iata si ciupercutele mele , cel mai mult mi-a luat sa decojesc lemnul si sa-l lacuiesc :oops: :oops: si o imagine cu cel mai nou memru di gardina mea
 
Sus