Obiecte decorative create de noi

miki70

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Super dar de unde luam forma aceea zimtata exterioara, tb sa fie din ceva rezistent. Eu am vrut sa iau o forma de tort din silicon dar era cam scumpa sa o fol la asa ceva :( .
 

mg

Member
Re: Obiecte decorative in gradini

miki70 a spus:
Super dar de unde luam forma aceea zimtata exterioara, tb sa fie din ceva rezistent. Eu am vrut sa iau o forma de tort din silicon dar era cam scumpa sa o fol la asa ceva :( .
Se gasesc prin piete tot felul de castroane din plastic cu forme ciudate ...
 

miki70

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

mg a spus:
miki70 a spus:
Super dar de unde luam forma aceea zimtata exterioara, tb sa fie din ceva rezistent. Eu am vrut sa iau o forma de tort din silicon dar era cam scumpa sa o fol la asa ceva :( .
Se gasesc prin piete tot felul de castroane din plastic cu forme ciudate ...
Pe mine ma intereseaza ceva extensibil, sa poata fi scoasa forma usor. Castroanele se sparg.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

Am o oarecare idee, nu stiu cat de bine ar functiona. Poti incerca sa-l confectionezi manual folosind din cateva bucati de material plastic decupate sub forma de cerc si pliate.

Alte obiecte decorative dragute:
http://pinterest.com/pin/288441551103948276/
 

lucia2002

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Intrucat am pus punct sezonului de gradinarit (oare?!), ma gandesc sa pun in aplicare cateva idei

 

lucia2002

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Nu stiu in ce masura voi reusi sa ma apropii de cele din fotografii, dar mi-am propus sa incerc niste variante.
 

miki70

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Lucia pe la mine se zice ca bufnita(cucuveaua) aduce ghinion :) . Dc ai vecini superstitiosi o sa-ti zica sa dai jos cucuvelele :) Mama are un ceas si la fiecare ora canta o pasare, seara la ora 21 canta o o pasare care pare a fi bufnita. Vecina de jos ii tot spunea sotului ei :"Uite draga , iar canta cucuveaua.. cine stie ce ghinion o sa mai avem" A intrebat-o si pe mama dc a auzit-o. Mama : "Nu!" :rofl: Intr-o seara a venit la mama sa-i ceara ceva si a auzit-o. "Doamna Nicolae, la dvs canta cucuveaua?" Mama ii zice ca e un ceas, canta o pasare , nu crede ca e cucuvea. Vecina : "D-na Nicolae sa dati ceasul jos !" :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

Miki draga, oamenii-s batuti in cap...rau de tot :evil: Eu ador cucuvelele si bufnitele :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

Da, dar sa stii ca astea chiar imi plac in mod deosebit, am sin zona o familie de cucuvele si zilele urmatoare am in program sa ma urc cu el intr-un salcam de langa gardul din spate al gradinii, sa il instalez, poate-poate se stabilesc la mine :indragostit:
 
Sus