Obiecte decorative create de noi

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

lucia2002 a spus:
Fragment din Olanda

Lucia, sunt o minunatie, m-am indragostit! :indragostit: :indragostit: Felicitari, imi plac foooooaaaarte tare decoratiunile facute de tine...au o delicatete anume.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

Lucia astea sunt facute de tine?????? :eek:
Am crezut ca ti le-ai adus de acolo :D
Splendide intr-adevar. :clap:
 

lucia2002

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

gradinar1 a spus:
Lucia, sunt o minunatie, m-am indragostit! :indragostit: :indragostit: Felicitari, imi plac foooooaaaarte tare decoratiunile facute de tine...au o delicatete anume.
Sunt intradevar dragalase. Nici nu stiu cum au iesit asa, fiindca aveam altceva in cap cand m-am apucat de ele.
 

lucia2002

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

miki70 a spus:
Ghivecele le-am vazut si eu in Practiker, mi-au facut cu ochiul mult timp. Sunt facute in Vietnam si sunt din ceramica de caliatate f buna.
:
Mie imi plac ghivecele iar astea spre deosebire de ce am mai luat in timp mi s-au parut foarte robuste si s-au comportat bine peste iarna.
 

lucia2002

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Gabiuta a spus:
Lucia astea sunt facute de tine?????? :eek:
Am crezut ca ti le-ai adus de acolo :D
Splendide intr-adevar. :clap:
Multumesc Gabiuta! Semnele alea de intrebare sunt atat de magulitoare pentru mine...fac cat o mie de cuvinte.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Re: Obiecte decorative in gradini

:D ce dragut grasunelu' :marfa: .Cu ce inlocuiesti narcisele din bol?
 

lucia2002

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Gabiuta a spus:
:D ce dragut grasunelu' :marfa: .Cu ce inlocuiesti narcisele din bol?
In locul narciselor as pune niste mimulus iar in vasul albustru cred ca ar fi potrivite cateva fire de trei frati patati.
Dupa ce trec narcisele, am sa revin cu fotografii noi.
 

miki70

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Lucia eu as pune un trandafir pitic galben in cel albastru. Am unul infloricios, dc vrei iti trimit butasi in toamna.
 

lucia2002

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

miki70 a spus:
Lucia eu as pune un trandafir pitic galben in cel albastru. Am unul infloricios, dc vrei iti trimit butasi in toamna.
Multumesc Miki Sa-mi prezinti piticul!
 

miki70

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

Lucia incerc sa-l prind peste vara cu marcotaj, dc nu-mi reuseste iti trimit butasi in toamna. :hug:
 

miki70

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

lucia2002 a spus:
miki70 a spus:
Lucia eu as pune un trandafir pitic galben in cel albastru. Am unul infloricios, dc vrei iti trimit butasi in toamna.
Multumesc Miki Sa-mi prezinti piticul!
Nu pot da link. In albumul meu sunphoto il gasesti la trandafiri miniatur "Galben noname"
 

miki70

Active Member
Re: Obiecte decorative in gradini

In realitate e mai galben, poza e cam nereusita. O sa-i fac poze anul acesta doar ca e plantat cam inghesuit langa o rumba din toamna 2012,
 

lucia2002

Active Member
Multumesc, pentru cuvintele frumoase Adina!
Sa stii ca nu toate imi ies asa cum vreau, pe multe le refac. Din cele refacute sunt si astea trei:

 
Sus