O gradina ca-n povesti

iris

Active Member
Floria a spus:
Iris, acum daca mi-ai dat calea am stat aseara 2 ore pe site-ul acela si am vazut planurile gradinii din 2009. Era cam gol pe acolo. In 2 ani nu aveau cum sa creasca asa mari plantele ei , eu cred ca a achizitionat multe dintre e. Asa ca fondul financiar este baza ! restul vine de la sine .....
Aha deci e "furaciune" nu e in totalitate meritul doamnei dar....nu-i nimic gradina e minunata :) Eu ma gandeam ca ar fi nevoie cam 5 anisori pt. a obtine o astfel de gradina . Te rog ataseaza adresa cu pozicile din 2009 sunt tare curioasa cum au fost inceputurile. Mi-ar fi tare drag sa vizitez gradini simple insa aduse la nivel de bijuterie cu trecerea anilor :visator:
 

MASCHA

Active Member
De cand am acces la forumul nemtesc nu ma mai satur sa ma uit la gradinile lor ....ce frumoase sunt,cat sunt de ordonate si curate,ce campuri frumoase au dincolo de gard.....asa vedere mai zic si eu!
Imi plac mult combinatiile de culori in straturi,pe linga trandafiri au ierburi,levantica si cretisoara o floare pe care am avut-o dar care a murit si pe care trebuie sa o caut din nou...
Pana acum nu am vazut decat vreo 7-8 gradini.....mai am :)
 

aleynad

Active Member
Moderator
eu nu inteleg cum de este totul atat de verde la ei?! :?
ori nu au seceta niciodata ori fac poze doar in sezonul ploios?! :rofl: :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
http://www.nicepps.ro/
dati clik pe "Gradina Ein Gedi de la Marea Moarta" si sa vedeti ce se poate realiza intr-o zona in care nu ai crede ca apa se pune la plante cu cana :) asta apropos de ce zicea Daniela cu seceta :D
 
Sus