Novalis

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumos! De unde l-ai gasit, bebe?? E intr-adevar un trandafir foarte apreciat :)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
E minunat, Ramona! :D
Ce ai constatat despre el? Se pateaza florile? Dureaza in timp?
 

bebe Iris

Active Member
Caramell a spus:
E minunat, Ramona! :D
Ce ai constatat despre el? Se pateaza florile? Dureaza in timp?
:D Inca nu l-am "analizat"...stiu doar ca s-a deschis greu bobocelul...a fost si inca este foarte cald si foarte mare seceta la noi si am crezut ca s-a uscat, dar s-a deschis si asa. Deci este un luptator :D
Florile dureaza, dupa cum am vazut eu.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc, Ramona. Imi place mult, mai ales ca e floribunda. Te voi mai intreba despre el dupa ce se va mai obisnui la tine in gradina :)

Tot nu ploua la voi? Pe aici nu avem zi fara ploaie, deja unele plante incep sa suporte din ce in ce mai greu atmosfera "tropicala". :roll:
In schimb e foarte incantat de aceasta vreme umeda un hymenocallis, pe care recunosc ca l-am sutit dintr-o gramada de bulbi abandonata, bine dosita in gradina hotelului din Bali. :oops:
 

bebe Iris

Active Member
Caramell a spus:
Multumesc, Ramona. Imi place mult, mai ales ca e floribunda. Te voi mai intreba despre el dupa ce se va mai obisnui la tine in gradina :)

Tot nu ploua la voi? Pe aici nu avem zi fara ploaie, deja unele plante incep sa suporte din ce in ce mai greu atmosfera "tropicala". :roll:
In schimb e foarte incantat de aceasta vreme umeda un hymenocallis, pe care recunosc ca l-am sutit dintr-o gramada de bulbi abandonata, bine dosita in gradina hotelului din Bali. :oops:
Oooo, cine stie ce exemplar deosebit o fi! :D
Da, la noi seceta continua :roll:
 

gabrielais

Active Member
absolut; am facut o singura lista (nu cate cinspe ca pana acum si imprastiate peste tot :oops: ) si l-am pus in frunte si cu litere bolduite :rofl:
 

gabrielais

Active Member
sa stii ca eu cand am facut lista nu l-am vazut pe Novalis..abia apoi l-am vazut in comenzile fetelor dar n-am mai vrut sa dau peste cap centralizatorul si am zis ca trebuie sa ramana si pt la anul ceva, nu? :rofl:
ca de-l vedeam din vreme al meu era :)
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
lasa ca si eu am uitat una alta ce vroiam sa iau de la doamna :pumni:
si eu anul asta fac o singura lista ,ca pe urma nu mai stiu ce vroiam ,si gasesc listele dupa comenzi cand nu mai e cazul :rofl:
 
Sus