Nectaroscordum

mymo

Active Member
Daca mai este topic cu el,va rog sa-l mutati.Eu am cautat,dar n-am gasit.
Cornelia stiu ca ai cumparat si tu,la tine cum e? asa arata al meu :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Da. L-am tinut in ghiveci pana a dat pe afara si formase 2 boboci. Dupa care l-am mutat in gradina din fata blocului. Nu mai stiu unde l-a plantat vecina ... cert e ca floare n-am vazut. :(
 

lelia

Well-Known Member
Mymo ,si la mine tot asa arata ,tare-s curioasa de floricele ,in poze pareau foarte mari .
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ale mele au facut anul asta niste tije florale de aproape un metru :) In cateva zile va inflori. Desi planta are un miros ciudat, ca de usturoi, mie imi plac floricelele lui!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Rezista fara probleme in gradina peste iarna. Pretentii n-am observat la el, eu l-am plantat iar el si-a facut treaba: a rasarit, a crescut, a inflorit. :) A, da, soare.
 

lelia

Well-Known Member
Nu prea impresioneaza ,nici culoare .nici parfum .......poate doar forma si numele .........

 

fixpix

Active Member
Yup. Cornelia... nu tu mi-ai trimis un packet? Cu vreo 5 bulbi? Acum 2 ani???
Poate nu tin bine minte.
Ai mei... 3 au crescut drept. 2 s-au culcat aproape la pamant.
Floarea, mie imi place. Mai ales daca s-ar inmulti sa fie un manunchi bogat de clopotei. Individual, nu e ceva spectaculos... mai ales ca toti clopoteii se uita in jos! Si tijele luuuungi!

 

fixpix

Active Member
io ii mai las. tot mi se pare o planta/floare cool. poate in cativa ani se inmulteste si arata altfel.
sau macar pana gasesc altceva mult mai interesant pentru locu ala.
 
Sus