Narcise

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Frumoase tare.....;-) Unele parca le cunosc de undeva...;-) Asa o fi ?

Aia cu discul portcaliu... e professor Einstein ?
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Da, am observat ca Professor Einstein isi pierde culoarea la soare...... de aia nu am selectionat-o.... cea pe care am gasit-o ca se comporta mai bine e Powerstock.
 

elianna

Well-Known Member
Foarte frumoase narcisele voastre. Mie mi-au inflorit doar cateva pitice si unele galbene, simple si batute. Cele albe nu dau niciun semn. Unele dintre cele pitice care n-au inflorit au varfurile galbene, parca ar fi arse sau uscate.20160330_124241.jpg 20160330_124155.jpg 20160405_180345.jpg 20160405_180245.jpg
 

lelia

Well-Known Member
Sunt cu adevarat minunate ,deosebite !!! Felicitari Geo pentru nepretuita-ti colectie !:clap:
Cele micute galben cu alb imi plac foarte mult ...bine imi plac toate !
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
cred ca s-ar gasi solutzii daca sint puse la umbra.... si intr-o zona mai racoroasa.....atunci se poate extinde sezonul lor si cand dau valuri de caldura din astea nasolae in inceput de aprilie...
 

elianna

Well-Known Member
Obdam, Golden Ducat, Cheerfulness, Ice King, Replete, Rip van Winkle, Rip, Peach Cobbler, comandate la Planteo :) Le-am plantat din octombrie.
 

belisima

Well-Known Member
am plantat un mix de narcise, primite sau cumparate sin diverse locuri, ceea ce ma face sa astept cu nerabdare primavara...astept sa vad si soiurile din anii trecuti, sper ca vor rasari din nou
 
Sus