Narcise

IoanaTweety

Active Member
Acusi ma apuc de treaba. Mersi, Horea. Singura posibilitate de temperaturi scazute e pe balcon unde sunt vreo 7-10 cred. E ok asa sper.
 

veretregn

Active Member
IoanaTweety a spus:
Acusi ma apuc de treaba. Mersi, Horea. Singura posibilitate de temperaturi scazute e pe balcon unde sunt vreo 7-10 cred. E ok asa sper.

Da. Trebuie să formeze rădăcini bune înainte de ale încălzi.
 

adrianam

Well-Known Member
Au inceput sa infloreasca narcisele Tet'a Tete, plantate anul trecut in cerc, in jurul unei tufe de gutui japonez.
Credeam ca vor inflori in acelasi timp, dar narcisele sunt mai grabite! :D

,
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pop eu cred ca tu ai florile in alta tara. :rofl: La mine narcisele au 2-3 frunze rasarite. Nici vorba de flori.
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Cu tot gerul si zapada din ultimele doua zile narcisele galbene, forsythia, crocusii si brebeneii sunt infloriti si in gradinita mea. Nu vor sa cedeze iernii locul castigat. :D
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Da, precis.... Uite-le :

Culese din gradina.... ca sa nu le prinda inghetzul(peste primul inghetz se pare ca au trecut cu bine...




cornelia a spus:
Pop eu cred ca tu ai florile in alta tara. :rofl: La mine narcisele au 2-3 frunze rasarite. Nici vorba de flori.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
M-am uitat prin gradina: desi au crescut putin, multe au boboci.
Pe afara nu mai este chiar atat de frig. Abia astept soarele si primavara adevarata.
 

popescu gp

Well-Known Member
O sa vedeti cu siguranta ca dupa 21 martie( ultima baba pe vechi)vremea va deveni mai stabila si se va incalzi suficient incat sa spunem ca adevarat este primavara.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Mie mi le-a facut praf cainele - s-a culcat fix pe locul unde erau narcise, zambile si niste lalele timpurii rasarite desi era imprejmuit.
Cred ca e cea mai calda zona a gradinii (e pe partea de vest si casa tine adapost) asa ca i s-a parut perfect pentru siesta de dupa amiaza. M-am ofticat dar ce pot sa fac...
 
Sus