Muscate pe balcon - partea a II-a

geodezia

Well-Known Member
Super sa le inmultesti ca vreau si eu de astea stelate ma nunti ca nu am fost inspirata sa iau de la gommer
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Voi le tineti la semiumbra?Tare sunt curioasa opinii despre cum evolueaza ale voastre in functie de locul pe care le-ati rezervat :)
 

geodezia

Well-Known Member
eu le am in soare soare in mijlocul curti pe linga vasele mari de flori nu au umbra deloc pe toate le am asa alea de sunt sus deasupre bucatariei tot in soare sunt prin curte aia bicolora tot in soare este
na pusesem una la umbra si nu i-a placut
am pe sub streasina niste zonale de astea rominesti dar fiind la umbra cresc de 1 m si fac o floare chinuita in virf
na tot mai bine de alea din soare infloresc toata ziulica si trebuie sa ma tin dupa ele cu ruptul la flori ma si supara ca fac o mizerie iar acum numai timp de ele nu am daca le las asa fac niste ciocuri de barza cred ca vor sa faca seminte
 
Ultima editare:

laural

Well-Known Member
Depinde si de soi. Cele mai inchise la culore se ard daca stau in soare dogoritor si le trece floarea mai repede.
Cert este ca la soare le merge cel mai bine.....
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Laura, daca uitasem cat de frumoase sunt muscatele zonale, pozele tale mi-au reamintit. Nu e mai prejos nici companionul patruped. :)
 

laural

Well-Known Member
Asa-i ?
Si eu m-am bucurat de toate florile mele din gradina si de cele cateva orhidee din casa, dar cand au inceput sa-mi infloreasac muscatele chiar am fost super incantata ! De Thomas ce sa zic... e sufletelul meu cel mai de pret ! Impreuna cu Roney, canisul nostru care sta la Bran ne-au completat familia intr-un mod cu totul special.
 
Ultima editare:

taia

Active Member
Laura, ai niste exemplare de vis ! Iar frumosul Thomas se potriveste perfect in peisaj.
 

laural

Well-Known Member
Sarut mana Taia.
Cand fac poze Thomas se infiinteaza instantaneu. La fel si cand ud florile dimineata...stie exact cu ce fereasta incep...vine cu mine...sa uita la purumbei...apoi in timp ce eu sunt la baie dupa apa, el se infiinteaza langa urmatoarea fereastra...si tot asa !
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ioi ce faine-s! Aia cu frunze variegate si flori albe e o minunatie! Iar poza in sine, cu smecherul negru in decor, la fel!
 

laural

Well-Known Member
Desi muscatele cu frunze variegate sunt mai sensibiloase, asta alba imi place si mie. Merci Claude
 
Sus