Muscate pe balcon - partea a II-a

adrianam

Well-Known Member
Anca, nu-ti face probleme, intr-o luna de zile nu le vei recunoaste!
Si eu trebuie sa le scot, ca s-a facut prea cald si se usuca in boxa acum.
 

elianna

Well-Known Member
Rabdare si se rezolva. Le-am scos si eu astazi din beci si nu arata mult mai bine ca ale tale. Anul trecut tot asa au fost si s-au refacut.
 

popescu gp

Well-Known Member
In conditiile in care le tin muscatele au incapot sa faca boboci ,care incep sa se deschida;sper ca de ziua femeii sa fie multe flori si sa nu fie ziua ,,babelor rele"
 

helisananca

Member
Oho ale mele mai au putin si fac o luna insa abia inmuguresc iar cateva le-am pierdut ,abia astept sa iasa la vanzare sa imi umplu balconul
 

elianna

Well-Known Member
Frumos, felicitari! Eu abia de 3 saptamani le-am adus din beci si sunt inca in faza de infrunzire.
 

kerkyra

Well-Known Member
Superbe, mai ales cea portocalie imi place mult, imi doresc una asa. Am cumparat anii trecuti dar a murit, cum imi mor toate cele luate din comert.
Si eu am scos jardiniera pe pervaz, desi am tot plimbat-o ieri afara-inauntru, cu vantul asta care bate acum.
 

geodezia

Well-Known Member
ba eu le-am lasat afara si au inceput si ale mele sa infloreasca da sunt chele de frunze infloresc in virf fara frunze daca ati mai vazut asa ceva imi e si rusine sa le pozez
 

geodezia

Well-Known Member
da de unde au stat la geam pe sala la caldurica toata iarna si au facut flori
erau catarate cu frunze frumos pe geam de ziceai ca am gradina botanica pe sala asa se vedea de frumos de afara
si acum cind le-am scos fleosc s-au lasat aripile si frunzele si tot am niste cleoampe lungi cu flori in virf ..
 

atina

New Member
Buna si eu toata iarna am tinut muscatele clasice pe pervazul geamului in camera si sambata le-am scos afara.
Desi s-a racit putin vremea, nu cred ca le va afecta caci sunt pe terasa, iar terasa este acoperita.
Nu sunt in bataia vantului si a ploi
Acuma vom vedea ce si cum.
Oricum mi-am luat si de rezerva o caserola (10 buc)de muscate curgatoare simple de la Baumax, care cica-s rosii. :giggle:
Am incercat sa pun niste poze dar nu pot.
 
Sus