Muscate pe balcon - partea a II-a

Aimee

Member
Laura, ce frumoase sunt! :hipnotizat:
Ma dai gata cu cele trandafiras, din cand in cand dau tarcoale la tine in album si le admir.
 

adrianam

Well-Known Member
Foarte frumoase si deosebite toate, Laura!
Daca ai pui de vanzare la ele, ma inscriu!
Cred ca la tine am vazut jardinierele cu rezervor de apa si am luat si eu de la Lidl in primavara. Iti multumesc pentru pont!
Nu-mi vine sa cred ce diferenta fata de anii trecuti la felul in care au crescut si au inflorit muscatele!
Acum as vrea si pentru leandri si bouga niste ghivece cam de 3 l cu rezervor, daca stiti pe unde s-ar gasi!
Vrea-u sa incapa in suporturile de jardiniere din afara balconului.
La Lidl in primavara au fost niste ghivece prea mari, cred ca aveau in jur de 10 litri.
 

laural

Well-Known Member
Cu placere pt. pont :D , adevarul este ca am scapat de stresul cu lipsitul de acasa.....toata familia era fericita ca plecam de 3-4 zile si eu eram stresata ca imi mor florile :rofl: , la mine bate soarele de la ora 10 pana seara :roll: , la Lidl sper sa gesesc si eu ghivece de alte dimensiuni, imi pare rau ca nu mi-am luat in primavara din cele mari pt leandrii :cry:

De muscate iti scriu peste 10 zile cand vin din concediu ;-)
 

daisy111

Active Member
Frumoase Lexa. :marfa:
Voi ce le faceti la muscatele curgatoare de au frunze?ca ale mele au chelit de tot de frunze,s-au uscat una cate una si nu stiu cauza,dar de inflorit infloresc non - stop.Ingrasamant le pun o data la 1-2 saptamani,la indicatiile de pe sticla,asa ca.....Nu vi se pare ciudat ? oare care este motivul? :?
 
Sus