Mr Lincoln

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Teahibrid, cu flori mari, grena, ca de catifea si foarte parfumat. Foliajul este verde inchis. Florile sunt rezistente iar el infloreste timpuriu, de pe la inceputul lunii mai. Destul de rezistent la boli, poate fi afectat de patare neagra.
 

dana

Member
partea cu destul de rezistent pentru mine nu prea e valabila.
L-am pierdut dupa 3 ani dupa ce l-am cumparat :(
 

aleynad

Active Member
Moderator
cred ca si al meu se numeste astfel si intr-adevar e foarte rezistent si infloreste de timpuriu

aici era la prima inflorire
 
Imi place mult ca e foarte parfumat....
Am si eu unul pus in primavara si evolueaza bine...din luna mai incepand infloreste in continuu :D
 

anasstasia

Active Member
Are cel mai frumos miros. Sint foarte incintata de acest trandafir si de aceea l-am cumparat si in toamna aceasta.
 

Rami11

Member
Mie imi place foarte mult. E in al doilea an la mine, are flori foarte mari si miroase nemaipomenit!
Cred ca vei fi incantata de el :wink:
 

anasstasia

Active Member
Chiar miroase superb. Iar floarea este atit de frumoasa....Abea astept sa-l vad si eu in al 2-lea an.
 
Am pus si eu un Mr Lincoln in primavara. A facut 4 flori mari si frumoase insa parfumul nu mi s-a parut prea puternic in comparatie cu altii. E frumos si subtil. Poate ca eram racit si nu prea am mirosit bine :rofl:
 

anasstasia

Active Member
La mine a facut toata vara flori, iar parfumul este chiar puternic. Il iubesc tare mult, de aceea am mai cumparat inca un butas toamna aceasta.
 

Rami11

Member
Si la mine a facut flori toata vara si inca mai are un boboc. Iar despre parfum.... am pus un trandafir in vaza si a parfumat toata camera :wink:
 

Rose

Active Member
De unde sa-l iau si eu? Fara sa dau vreo comanda pe net...DAca-l gasesc prin magazine o fi ce trebuie...?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai...vezi tu ce iese :mrgreen: Acuma, daca-l gassesti, din astia la punga,nu-i un capat de tara 7-8 lei, dar e enervant daca nu iese ce trebuie :evil:
 
Sus