Mospilan

ghimpe--

Member
Ok, atunci maresc concentratia la 10 picaturi in 0,5l apa. Sper sa scap DEFINITIV de paianjeni ca m-au capiat de 2 ani de zile :( :x
 

ghimpe--

Member
Le-am tras azi o stropeala cu 10picaturi de TALSTAR in 0,5l apa. Sper sa scap definitiv de lighioane.

Mi se pare ca TALSTARul este mai puternic decat MOSPILANul deoarece acum am obtinut o substanta "laptoasa" cu miros intepator, spre deosebire de MOSPILAN unde am obtinut doar o "apa" cu tenta albastra. Dupa cat timp pot consuma plantele stropite cu TALSTAR?
 

Fleur

Active Member
Eu cu Talstar am stropt numai flori si...nu le mananc :rofl: dar din ce imi amintesc din experienta mea cea mai lunga perioada de pauza este 21 zile, asa ca dupa 21 de zile poti consuma fructele.
 

sicora fabian

Active Member
Edel, eu cred ca poate sa si spuna ca nu este toxic, ar fi de preferat sa nu ajunga in sistemul digestiv! Pe ambalajul oricarui pesticid spune sa nu ia contact cu ochii, deci cred ca nici cu alte mucoase!
 

ghimpe--

Member
Deci cam peste o luna o sa beau ceai de menta proaspata.. :)

Multumesc tuturor pentru ajutor.

PS: era sa uit, am un cactus mic, el a scapat nestropit. Paianjenii astia rosii fac casa buna si cu cactusii? :?
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Cu parere de rau iti spun ca da! :( Baga-l in programul de stropit! :x
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Incearca cu orice pret sa indepartezi porcariile alea de pe el! Oricum il afecteaza, asa ca daca reusesti sa le scoti ii faci un bine! Si dai si o stropire usoara ...preventiva.
 

ghimpe--

Member
Stiu ca nu ii plac chestiile alea lipite, dar mi-e frica sa nu se rupa o bucatica din el cand incerc dezlipesc...
L-am primit cadou, ca altfel nu cumparam (implicit incurajam astfel de practici) asa ceva... De 2 ani nici nu a crescut dar nici nu a murit saracutul...
 
Sus