mospilan

Tenger

New Member
am mai multi leandrii dar toti sunt afectati de paduchii testosi, am inteles ca e bun mospilanul dar sunt putin derutata, nu stiu cum sa-l folosesc.. de unde l-am luat mi s-a spus sa dizolv un plic in 3l de apa, plicul e de 1.5 g, dar aici pe forum am gasit ca se dizolva in 12l apa... va rog ajutati-ma :cry:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Faci solutia cu 3L de apa, pentru ca paduchii testosi sunt caposi. In plus, ca sa scapi leandrii cu adevarat trebuie dusati cu furtunul in curte. Sa-i lasi afara in ploaie si in vant. In conditii de interior se vor umple iara. Asta e motivul pentru care eu am renuntat la toata colectia. :cry:
 
pt paduchii testosi iti recomand o solutie incercata de mine cu rezultate bune pe niste lamai mari :
in 2 L apa se pun 20 chistoace de tigarete, se lasa la soare pt macerare 3-4 zile , se filtreaza, apoi se amesteca cu: 100 ml alcool dublu rafinat + un capacel de pet de ulei ars + 2 capacele de sapun lichid ,se lasa o zi ,agitandu-se din cand in cand.
se acopera vasul ( ghiveci) sa nu curga solutia in el , apoi se stropeste din belsug cu solutia, a doua zi se aduna cu un servetel paduchi si se mai stopeste o data se verifica daca au mai ramas
 
Sus