Morami Horticola

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Floria a spus:
Am nevoie de ajutorul vostru.
Vreau sa-mi cumpar de la acest furnizor un aspersor si nu stiu pe care sa-l aleg. Gradina mea are 15m/25m iar apa este potabila dar nu are presiune foarte mare mai ales seara cand toata lumea din oras uda prin gradinile lor.
Foloseste vas tampon apoi din el uzi cu pompa sau hidrofor la ce presiunea vrea inima ta
 

elaelena

Member
eu am comandat butasi de vita-de-vie , am primit pachetul dar nu m-am asteptat sa fie butasi de la sem-luca; acum mi-am amintit ca puteam sa iau asa ceva din praktiker(tot sem-luca),acum vreo luna in urma, fara sa mai platesc si taxe postale...asta e, daca m-am hotarat tarziu :(
 

elaelena

Member
elaelena a spus:
eu am comandat butasi de vita-de-vie , am primit pachetul dar nu m-am asteptat sa fie butasi de la sem-luca; acum mi-am amintit ca puteam sa iau asa ceva din praktiker(tot sem-luca),acum vreo luna in urma, fara sa mai platesc si taxe postale...asta e, daca m-am hotarat tarziu :(
 

Floria

Active Member
elaelena a spus:
eu am comandat butasi de vita-de-vie , am primit pachetul dar nu m-am asteptat sa fie butasi de la sem-luca; acum mi-am amintit ca puteam sa iau asa ceva din praktiker(tot sem-luca),acum vreo luna in urma, fara sa mai platesc si taxe postale...asta e, daca m-am hotarat tarziu :(
M-am uitat si eu pe oferta lor si am vazut ca nu mai aveau nimic pe stoc. Probabil, ca sa nu ramana neseriosi fata de tine s-au dus fuguta si au cumparat de unde erau mai ieftini si astfel si-au onorat comanda.
Nu fi suparata, sanatoasa sa fii si sa manaci struguri deliciosi.
 

elaelena

Member
ei, nu sunt suparata...dar ma asteptam sa iau ceva de la morami-horticola si nu de la sem-luca :D ...azi -maine ii plantez , oare cand stiu ca s-au prins, nu prea am experienta ...
 

bebe Iris

Active Member
Eu le-am scris un mail, in care le-am explicat ca 11 zile pe drum deja este prea mult...trebuia sa ajunga coletul...nu?
 

Floria

Active Member
Acum ca intarzie nu este chiar asa dezastru ca tot este frig afara, numai sa-ti trimira ce ai comandat sa nu patesti si tu ca Elaelena, sa-ti trimita de la Sem Luca
 

bebe Iris

Active Member
Floria a spus:
Acum ca intarzie nu este chiar asa dezastru ca tot este frig afara, numai sa-ti trimira ce ai comandat sa nu patesti si tu ca Elaelena, sa-ti trimita de la Sem Luca
La noi nu e frig...e chiar bine.
Ei mi-au scris ca-mi trimit coletul in 18.03...de asta ziceam ca parca prea mult timp a trecut de atunci...
 

anasstasia

Active Member
Eu sint suparata pe ei. I-am sunat astazi si i-am intrebat de comanda. Trebuiau sa o trimita de luni, vroiam sa stiu daca au trimis sau nu coletul catre mine. M-au tinut 5 minute la telefon, intrebind cind o persoana cind alta si mi-au spus ca revin ei in 10 minute. I-am spus ca voi suna eu. Am sunat dupa 15 minute insa nu au raspuns la telefon. Am mai sunat dupa o jumatate de ora insa telefonul era inchis. De la ora 14 telefonul este inchis, am sunat din ora in ora. Desi 2 zile la rind (duminica si luni) am trimis e-mail, nici macar astazi nu am primit raspuns.
 

Dea

Active Member
Am vazut pe site-ul lor trandafir Peace urcator :| Are cineva Peace urcator? stiam doar ca este un soi de teahibrid, dar nu am gasit informatii ca ar exista si varietate de urcator!

Cat despre butasii de la Sem-luca, ce parere aveti de ei, ce spuneti despre calitate? ( stiu ca livreaza doar en-gros, insa nu m-ar deranja sa comand din alta parte, cu un pret ceva mai mare ).
 

anasstasia

Active Member
Sint furibunda!!!!!!! 3 zile le-am trimis e-mail. Astazi am trimis un e-mail in care i-am scuturat un pic pentru lipsa lor de respect, iar raspunsul a venit imediat.
Ce credeti ca mi-au spus???????????? Ca ar trebui sa raspund la telefon, ca de fiecare data cind m-au contactat a raspuns alta persoana. Cum sa comunice cu mine????? Asemenea nesimtire nu mi-a fost dat sa intilnesc. NIMENI nu are voie sa puna mina pe telefonul meu, iar telefonul este asupra mea zi si noapte si este in permanenta deschis. Nu am fost niciodata sunata de ei. NICIODATA! Cum pot sa minta intr-un asemenea hal?????
Comanda trebuiau sa o puna lui si au trimis-o astazi, deupa ce EU i-am sunat si i-am intrebat de ea.
Din 6 trandafiri mi-au trimis 2, din 15 bulbi de gladiole mi-au trimis 10. Mi-e sila, zau. Imi cer scuze pentru ca sint foarte nervoasa si nu vreau sa deranjez pe nimeni, insa chiar mi-a ajuns.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Ce urat!
In locul tau as fi refuzat comanda insa nici acum nu e tarziu... :wink:
Asta ca sa se invete minte cum sa se poarte in primul rand cu oamenii si in al doilea rand cu clientii.
:(
 
Sus